reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kentoh dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

MedApp rozpoczyna działalność na rynku brazylijskim

MedApp, spółka z branży medtech, rozpoczyna współpracę z dystrybutorem i przedstawicielem handlowym na terenie Brazylii.

– Wchodzimy na piąty pod względem liczby mieszkańców rynek na świecie z ponad 216 mln mieszkańców, co odpowiada prawie połowie całej Unii Europejskiej. Brazylia to rynek otwarty na innowacje, które poprawiają jakość usług medycznych i zwiększają efektywność ekonomiczną zabiegów. Potwierdza to wielokrotnie większa niż chociażby w Polsce sprzedaż robotów chirurgicznych. Brazylia to również rynek, na którym funkcjonuje blisko 6,6 tys. szpitali, w tym 4,2 tys. placówek prywatnych, a kilkanaście szpitali z Brazylii znajduje się na liście 500 największych szpitali w skali świata. Dla porównania, w Polsce funkcjonuje mniej niż tysiąc szpitali i żaden nie znalazł się we wspomnianym rankingu – mówi Krzysztof Mędrala, prezes zarządu MedApp SA.
– W tym roku podpisaliśmy pierwsze zagraniczne umowy dystrybucyjne na rynkach Wielkiej Brytanii, Francji i Luksemburga oraz poszerzyliśmy kanały sprzedaży w Polsce. Pracujemy nad umowami dystrybucyjnymi z kolejnymi partnerami. Jesteśmy także w trakcie procesu, umożliwiającego wejście na największy rynek medyczny na świecie, czyli USA – mówi Krzysztof Mędrala, prezes MedApp.
Podpisana umowa obejmuje sprzedaż technologii CarnaLife Holo. W nadchodzącym tygodniu rozpoczną się w Brazylii szkolenia przedstawicieli dystrybutora. Firma oczekuje, że jeszcze przed końcem roku możliwe będą pierwsze pokazowe zabiegi z wykorzystaniem CarnaLife Holo w brazylijskich szpitalach. Jak informuje firma, MedApp SA jest reprezentowane w Brazylii zarówno przez bezpośredniego przedstawiciela handlowego z ponad 20-letnim doświadczeniem na tamtejszym rynku, jak również niezależnego dystrybutora rozwiązań wspierających brazylijski rynek medyczny – MyTech Ware. – MedApp z rozwiązaniem CarnaLife Holo umożliwia brazylijskim chirurgom interakcję z mieszaną rzeczywistością, co pozwala na większą precyzję przeprowadzania procedur medycznych, skracając ich czas i w konsekwencji zmniejszając koszty zabiegów oraz liczbę powikłań. Rozwiązanie CarnaLife Holo umożliwia również zdalną interakcję w trakcie zabiegu lub na etapie jego planowania, co jest kolejną istotną korzyścią, podobnie jak niezwykłe możliwości edukacyjne i szkoleniowe, jakie oferuje to rozwiązanie. Widzimy ogromne możliwości rynkowe współpracy ze spółką MedApp. Spodziewamy się sfinalizowania sprzedaży pierwszych licencji CarnaLife Holo na rynku brazylijskim w pierwszej połowie 2022 roku – podkreśla Marcio Chueiri, CSO MyTech Ware. CarnaLife Holo to certyfikowana innowacyjna technologia wspierająca planowanie i przeprowadzanie zabiegów medycznych. Z pomocą gogli Microsoft HoloLens2 lekarz widzi w przestrzeni rzeczywistej trójwymiarowy hologram odzwierciedlający obrazowany obszar anatomiczny. Lekarz może swobodnie wchodzić w interakcję z wyświetlanym hologramem. CarnaLife Holo obecny jest w 21 ośrodkach medycznych w Polsce i na świecie i do tej pory został wykorzystany w blisko 130 różnych procedurach medycznych. MedApp wraz z rozwojem działalności handlowej zwiększa skalę biznesu. W pierwszej połowie 2021 roku spółka zanotowała 5.472 tys. PLN przychodów i wypracowała 1.838 tys. PLN zysku netto. Oznacza to, że wyniki wypracowane w pierwszym półroczu 2021 roku są zbliżone do wyników, jakie spółka wypracowała w całym 2020 roku.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1