reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MLSystem
Biznes |

ML System w USA

Polska firma otworzyła w USA spółkę ML System Inc, której celem jest rozwój sprzedaży rozwiązań BiPV i PV przede wszystkim w Ameryce Północnej.

Jest to kolejny krok w kierunku umacniania pozycji na rynkach zagranicznych, który idealnie wpisuje się w zwrot w kierunku zielonej energii zapoczątkowany przez prezydenta Bidena. Ekspansja na rynki zagraniczne jest jednym z celów strategicznych spółki zawartych w Strategii ML System na lata 2020 – 2024 – podkreśla producent w komunikacie. – Wprowadzone nowe rozporządzenia dotyczące m.in. ochrony środowiska pozwolą USA na wejście na płaszczyznę grona światowych liderów czystej energii i transformację w kierunku zielonej gospodarki, co otwiera szerokie możliwości współpracy w zakresie odnawialnych źródeł energii. Nowe wymogi dotyczące projektów budowlanych w stanie Kalifornia, podpisane przez gubernatora Jerrego Browna wprowadzają zasadę, że każdy nowy obiekt musi posiadać instalacje fotowoltaiczne. Wprowadzenie podobnych zasad zapowiadają kolejne stany – mówi Dawid Cycoń, prezes ML System SA. Biały Dom 8 września 2021 roku opublikował specjalny raport przygotowany przez Departament Energii USA. Stwierdzono w nim, że energia słoneczna może generować do 45% dostaw energii elektrycznej w USA do 2050 roku. Obecnie jest to mniej niż 4 %. – W raporcie czytamy, że aby osiągnąć zakładane poziomy udziału fotowoltaiki w zapotrzebowaniu na energię w USA, pozyskiwanie energii ze słońca będzie musiało wzrastać średnio o 30 GW rocznie do roku 2025, a następnie ulec zwiększeniu do 60 GW rocznie w latach 2025-2030. Jak widać – to niezwykle perspektywiczny rynek – a tym samym bardzo ważny dla dalszego rozwoju spółki – komentuje Dawid Cycoń.
ML System to spółka technologiczna z zapleczem badawczo-laboratoryjnym oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV) oraz produkty tradycyjnej fotowoltaiki, smart city i specjalistyczne szkło, w tym dla branży automotive. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi ponad 20 tys. m kw. ML System dysponuje 13 patentami, a 6 zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie. Od 2020 roku ML System prowadzi badania w zakresie wykorzystania zjawisk fizyki kwantowej w profesjonalnej diagnostyce medycznej.

reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2