reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nemera
Przemysł elektroniczny |

Nemera Szczecin wybuduje fabrykę sprzętu medycznego

Producent urządzeń medycznych Nemera ruszył z budową nowego zakładu w w najbliższych latach chce zatrudnić dodatkowo ponad 200 osób.

Nowe hale produkcyjne firmy Nemera powstają w szczecińskiej strefie ekonomicznej Trzebusz przy ul. Tytanowej w Dąbiu. Jak podkreśla firma, ma to być jeden z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Polsce. – Od wielu lat marzyliśmy o nowym zakładzie. Rok temu nasza firma (Copernicus sp. z o.o.) stała się częścią grupy Nemera. Dzięki temu możemy rozwijać się na skalę światową i budować nowoczesny zakład produkcyjny – mówi prof. Alberto Lozano, dyrektor firmy Nemera Szczecin. – Nowy zakład to większe możliwości dla naszej firmy, ale też nowe, atrakcyjne miejsca pracy i impuls rozwojowy dla Szczecina – dodaje. Na 5 ha działce powstaje zakład produkcyjny z narzędziownią, laboratoria, obszar badawczo-rozwojowy, magazyn, część socjalna i biurowa oraz infrastruktura towarzysząca. W zakładzie produkowane będą dozowniki do aplikacji leków montowane z części dostarczanych i wytwarzanych na miejscu. Teren został już odpowiednio przygotowany pod realizację inwestycji. Działka została wyrównana, na budowie pojawiły się pierwsze elementy: ławy i fundamenty oraz zbrojenie – czytamy w komunikacie. Nowy zakład ma być ukończony jesienią przyszłego roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest szczecińska firma Prime Construction. Jak wyjaśnia Filip Feliga, odpowiadający za inwestycję z ramienia Nemera Szczecin, najważniejszym pomieszczeniem nowego zakładu będzie clean room o powierzchni 3400 m kw. – Będzie to specjalne, sterylne, zamknięte pomieszczenie, do którego tylko uprawnione osoby będą miały dostęp, wyłącznie przez śluzy powietrzne. To tam będzie się odbywał finalny montaż urządzeń do podawania leków – mówi Filip Feliga. W nowej siedzibie firma zamierza rozwijać działalność badawczo-rozwojową, w ramach której tworzone są nowe projekty. Powstanie również narzędziownia zajmująca się produkcją form do wykonywania wszystkich niezbędnych części z tworzyw sztucznych, które potem będą łączone w clean roomie, by powstał końcowy produkt. Nemera Szczecin zatrudnia obecnie 120 pracowników, ale z miesiąca na miesiąc zatrudnionych ma być więcej. – W związku z rozwojem firmy w ciągu najbliższych lat chcemy tę liczbę potroić, aby w 2025 roku w nowym zakładzie pracowało już około 350 osób – zapowiada prof. Alberto Lozano. – W naszej firmie pracę znajdą przede wszystkim osoby z wykształceniem technicznym. Potrzebujemy wykwalifikowanych specjalistów. Liczymy przede wszystkim na absolwentów szczecińskich uczelni. Poszukiwani są specjaliści z dziedzin: mechanika, mechatronika, automatyka, a także technologie tworzyw sztucznych. Jest także praca dla specjalistów od jakości, kierowników projektów i dla projektantów maszyn oraz urządzeń.
W ubiegłym roku nastąpiło połączenie szczecińskiego Copernicusa z firmą © Nemera. Założona w 2004 roku firma Copernicus (aktualnie Nemera Szczecin) specjalizuje się w projektowaniu, rozwoju i produkcji urządzeń iniekcyjnych oraz świadczy kompleksowe usługi w zakresie wprowadzania nowoczesnych intuicyjnych urządzeń do podawania leków. Grupa Nemera w liczbach:
  • 4 zakłady w Europie i USA,
  • 2600 pracowników,
  • 30 000 m kw. cleanroomów
  • 150 inżynierów i ekspertów w Centrach Innowacji.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1