reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Stellantis i LG Energy Solution uruchomią fabrykę akumulatorów

Stellantis i LG Energy Solution zawarły porozumienie dotyczące utworzenia spółki joint venture zajmującej się produkcją ogniw i modułów akumulatorów litowo-jonowych w Ameryce Północnej.

Nowa fabryka akumulatorów Stellantis i LG Energy Solutions o rocznych mocach produkcyjnych na poziomie 40 GWh ma rozpocząć działalność do pierwszego kwartału 2024 roku.
Baterie produkowane w nowej fabryce będą dostarczane do zakładów montażowych Stellantis w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku i instalowane w pojazdach elektrycznych nowej generacji, od hybryd typu plug-in po pojazdy w pełni elektryczne – informuje koncern. Na razie nie wiadomo, gdzie powstanie fabryka, aktualnie partnerzy sprawdzają dogodne lokalizacje obiektu. Dalsze szczegóły odnośnie inwestycji zostaną podane w późniejszym terminie. Wmurowanie kamienia węgielnego ma nastąpić w II kwartale 2022 roku. Dzięki partnerstwu z LG Energy Solution, Stellantis ma zamiar osiągnąć swój cel zakładający, że do 2030 roku sprzedaż pojazdów zelektryfikowanych w Stanach Zjednoczonych przekroczy 40% ogółu sprzedaży firmy w tym kraju. – Dzięki zawartemu porozumieniu w portfolio Stellantis pojawi się kolejna gigafabryka, która pomoże nam osiągnąć łączną wydajność na poziomie minimum 260 GWh mocy do 2030 roku – mówi Carlos Tavares, dyrektor generalny Stellantis. – Utworzenie spółki joint venture ze Stellantis będzie kamieniem milowym w naszej wieloletniej współpracy – dodaje Jong-hyun Kim, prezes i dyrektor generalny LG Energy Solution. Stellantis i LG rozpoczęły kooperację w zakresie pojazdów zelektryfikowanych w 2014 roku, kiedy Stellantis (wtedy Fiat Chrysler Automobiles) wybrał LG Energy Solution (wtedy LG Chem) jako dostawcę systemów akumulatorów litowo-jonowych i elementów sterujących do zelektryfikowanego minivana Chrysler Pacifica Hybrid. Stellantis planuje zainwestować ponad 30 mld EUR do 2025 roku w elektryfikację i rozwój oprogramowania. Finalizacja transakcji wymaga jeszcze spełenienia zwyczajowych warunków zamknięcia, w tym uzyskania zgód regulacyjnych.

reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2