reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Toyota
Przemysł elektroniczny |

Toyota coraz bliżej autonomicznej jazdy

Woven Planet Holdings, koncern technologiczno-inwestycyjny Toyoty, przejął start-up Renovo Motors – zespół inżynierów prowadzący pionierskie prace nad systemem operacyjnym dla samochodów.

Specjaliści Renovo wesprą budowę nowego systemu operacyjnego Arene, który Woven Planet tworzy z myślą o kolejnych generacjach samochodów Toyoty oraz innych producentów.
Dzięki połączeniu sił z Renovo, Woven Planet oraz Toyota wzmocnią zespół pracujący nad systemem operacyjnym Arene. Toyota dąży bowiem do tworzenia samochodów w nowy sposób, tak by pojazdy od początku były projektowane w zgodzie z zaawansowanym, zintegrowanym oprogramowaniem – podobnie jak w przypadku tworzenia smartfonów. Woven Planet stawia sobie za cel wprowadzenie na rynek uniwersalnego systemu operacyjnego dla samochodów, który będzie mógł działać równie sprawnie w autach różnych producentów. W ten sposób Toyota chce się stać uniwersalnym dostawcą cyfrowego środowiska dla całej branży motoryzacyjnej – informuje Toyota. Renovo to kolejna firma technologiczna, która w tym roku dołączyły do grupy Woven. Grupa ta, która odpowiada między innymi za projekt budowy eksperymentalnego inteligentnego miasta Woven City, stopniowo poszerza zespół o ekspertów nie tylko z dziedziny systemów operacyjnych, ale także autonomicznej jazdy, automatycznego tworzenia map HD, platform do inteligentnego zarządzania flotami oraz nowoczesnych usług mobilności. – Zakup Renovo przyspieszy prace Woven Planet nad technologiami, które zrewolucjonizują światowy transport. Naszym celem jest stworzenie najbardziej programowalnych samochodów na świecie oraz szerokie otwarcie możliwości programowania aut przed niezależnymi zespołami, dzięki uproszczeniu software’u dla samochodów. To pozwoli znacznie przyspieszyć jego rozwój – komentuje Nikos Michalakis, wiceprezydent ds. oprogramowania Woven Planet Holdings.
Woven Group powstała w 2021 roku po przekształceniu istniejącej od 2018 roku firmy badawczo-rozwojowej Toyota Research Institute – Advance Development. Zajmuje się innowacjami i inwestycjami na polu autonomicznych samochodów, usług mobilności, robotyki, inteligentnych miast i sztucznej inteligencji. Grupa Woven składa się z czterech uzupełniających się firm: Woven Planet Holdings, Woven Core, Woven Alpha i Woven Capital.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 28 2023 17:23 V21.1.4-2
reklama
reklama