reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ItalVolt
Przemysł elektroniczny |

Włoski producent akumulatorów wybrał ABB

Italvolt, którego celem jest uruchomienie największych gigafabryk baterii w Europie, wybrał ABB do prac projektowych w ramach fazy FEED (front-end Engineering and Design) na potrzeby obiektu w północnych Włoszech.

Italvolt podpisał też umowę partnerstwa z globalną firmą technologiczną, aby wspólnie zbadać, w jaki sposób rozwiązania z zakresu automatyzacji, elektryfikacji i cyfryzacji mogą przyspieszyć procesy produkcyjne produkcji akumulatorów.
Italvolt buduje gigafabrykę ogniw akumulatorowych o rocznej wydajności na poziomie 45 GWh w Scarmagno we Włoszech.
– Italvolt zamierza osiągnąć doskonałość przemysłową w każdym obszarze działalności, więc z przyjemnością ogłaszamy tę umowę partnerską z ABB, jedną z czołowych marek globalnego rynku przemysłowego. Najnowocześniejsze technologie ABB pomogą nam zapewnić zrównoważony rozwój zakładu, a także umożliwią wydajną, niezawodną i efektywną kosztowo produkcję. Cieszymy się, że ABB dołączy do nas w tej podróży – komentuje Lars Carlstrom, dyrektor generalny i założyciel Italvolt. W ramach współpracy ABB ma wspierać Italvolt w zakresie projektowania i dostarczania rozwiązań z zakresu elektryfikacji i automatyki do sterowania, dystrybucji i zarządzania energią, optymalizacji procesów produkcyjnych i długoterminowej efektywności energetycznej. Partnerstwo obejmie również doradztwo w zakresie robotyki i operacji autonomicznych, a także transportu materiałów w zakładzie. – Plany Italvolt dotyczące produkcji na dużą skalę mają kluczowe znaczenie dla elektromobilności, zrównoważonego rozwoju i reindustrializacji regionu – dodaje Mauro Martis, menedżer klastra na Europę Południową, Process Industries, ABB.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama