reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 14 maja 2010

Zelmer kontynuuje budowę nowego zakładu

Przychody Grupy Zelmer, największego polskiego producenta drobnego sprzętu AGD, po pierwszym kwartale 2010 r. osiągnęły wartość 141,3 mln zł, co oznacza wzrost o 28% w stosunku do pierwszego kwartału roku 2009.
W pierwszym kwartale br. Spółka wypracowała zysk netto w wysokości 14,5 mln zł, podczas gdy rok temu generowała po 3 miesiącach stratę w wysokości 3,8 mln PLN.

Spółka realizuje ogłoszone wcześniej plany inwestycyjne związane z budową nowej fabryki na wartość ok. 45 mln PLN. Obecnie trwają prace związane z projektowaniem fabryki i planowaniem nowego modelu organizacji produkcji. Trwają finalne czynności i uzgodnienia dotyczące umów z właścicielem gruntów pod budowę i wykonawcą inwestycji. W ramach realizacji projektu Spółka rozpoczęła działania zmierzające do wydzielenia dwóch kolejnych wydziałów z aktualnych struktur przedsiębiorstwa.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1