reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Kolejne startupy z Polski Wschodniej z dofinansowaniem

Ponad 18 mln PLN trafi do 19 innowacyjnych firm wybranych przez PARP w dwunastej rundzie konkursu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”.

Tym razem o finansowanie projektu ubiegało się 40 startupów. Kwota złożonych wniosków przekroczyła 38 mln PLN. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała z tej puli 19 najlepszych startupów gotowych do wprowadzenia swojego produktu na rynek. Do młodych firm trafi ponad 18 mln PLN. – Przedsiębiorcy dzięki programowi mają szansę na wdrożenie i rozwój innowacyjnych produktów oraz ulepszanie działań biznesowych. Wśród projektów rekomendowanych do dofinansowania znalazła się m. in. aplikacja inteligentnego trenera piłki nożnej, innowacyjny, mobilny system optyczny czy platforma do zarządzania płynnością finansową w organizacji. Na pomysłodawców wciąż czeka w konkursie ponad 120 mln PLN – mówi Edyta Gniazdowska, kierownik w Departamencie Rozwoju Startupów PARP. A kto konkretnie otrzyma dofinansowanie? Wybraliśmy cztery projekty, które zwróciły naszą uwagę.
  • Startup ULTRAXIS, który realizuje projekt „Axis – precyzyjny pochyłomierz ultradźwiękowy” otrzyma blisko milion złotych.
  • Podobną kwotę dostanie firma 4DUSTRY rozwijająca platformę dla Przemysłu 4.0 optymalizującą i digitalizującą proces zamówień, logistyki i produkcji.
  • Kolejny milion trafi do NaviRation, które opracowuje innowacyjny na skalę globalną mobilny system optyczny przeznaczony do testów eksploatacyjnych medycznych akceleratorów liniowych wykorzystywanych w radioterapii.
  • Z kolei firma See My Model, która tworzy platformę webową do przystosowywania modeli 3D z formatów graficznych lub CAD do rozszerzonej rzeczywistości otrzyma ponad 814 tys. PLN.
Otrzymane środki można przeznaczyć na zakup usług doradczych i eksperckich związanych z rozwijaniem modelu biznesowego lub na wynagrodzenia personelu. Dofinansowanie może być wykorzystane także na pokrycie kosztów zakupu środków trwałych, surowców lub materiałów oraz wartości niematerialnych i prawnych związanych z produkcją testową. W dwunastej rundzie konkursu najwięcej rekomendowanych projektów dotyczyło branży IT, sportu, nauki i nieruchomości. Rekomendacje dofinansowania otrzymały wnioski z Platform startowych: Wschodniego Akceleratora Biznesu (7 projektów), Start in Podkarparckie (6), Unicorn Hub (3), Hub of Talents 2 (2) oraz Startup Heroes (1). Program jest skierowany do spółek zarejestrowanych w jednym z województw makroregionu Polski Wschodniej (podlaskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, świętokrzyskie lub podkarpackie), które pomyślnie zakończyły inkubację w jednej z Platform startowych.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1