reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© renex Przemysł elektroniczny |

Mikro-Automatyka inwestuje w inspekcję optyczną

Działający od niemal 20 lat producent elektroniki z Gdańska, Mikro-Automatyka, zainwestował w system inspekcji optycznej do pracy w linii SMT Yamaha AOI, we współpracy z firmą RENEX.

Mikro-Automatyka dostarcza usługi obejmujące montaż SMT i THT, wsparcie logistyczne oraz projektowe. – Do tej pory korzystaliśmy z offlinowych systemów inspekcji. Było to rozwiązanie skuteczne, ale bardzo mało wydajne i absorbujące naszych pracowników. Czas potrzebny na każdorazowe zaprogramowanie urządzeń mógłby zdecydowanie zostać lepiej spożytkowany. Jednocześnie dostrzegaliśmy, że wymogi rynku, naszych klientów i rozwoju technologicznego zmierzają ku pełnej inspekcji wszystkich wychodzących pakietów elektronicznych. W tej sytuacji podjęliśmy decyzję o modernizacji tego elementu naszej produkcji. Kluczowym czynnikiem był dla nas oczywiście czas potrzebny na zaprogramowanie nowych urządzeń i ich wydajność. Wsparcia w doborze odpowiednich rozwiązań udzielił nam nasz wieloletni partner biznesowy – Grupa RENEX – komentuje Michał Szypliński, właściciel firmy Mikro-Automatyka. Ostateczny firma wybrała urządzenie Yamaha AOI. Michał Szypliński informuje, że największy wpływ na decyzję miał fakt, że w urządzeniu zaimplementowano sztuczną inteligencję wspomagającą i skracającą czas programowania. Chociaż nie bez znaczenia było wcześniejsze doświadczenie z automatami i drukarkami liniowymi japońskiej firmy. – Dzięki inwestycji możemy w dużo krótszym czasie, z mniejszym zaangażowaniem operatorów dokonywać szybkiej i wydajnej inspekcji produkowanych przez nas pakietów elektronicznych, co bez wątpienia przekłada się na wydajność całego naszego przedsiębiorstwa i na jakość świadczonych przez nas usług – mówi właściciel firmy Mikro-Automatyka. W zaimplementowanym w firmie Mikro-Automatyka urządzeniu YAMAHA YSi-V AOI zastosowano system sztucznej inteligencji pozwalający na automatyczne porównywanie rozpoznawanych komponentów z zapisaną w pamięci urządzenia bazą danych komponentów. Pozwala to na znaczące skrócenie czasu potrzebnego na ustawienie urządzenia. W większości przypadków operator zatwierdza jedynie identyfikację dokonaną automatycznie przez program. Jest to kolejna znacząca inwestycja firmy Mikro-Automatyka we współpracy z Grupą RENEX w ostatnim czasie. Na początku roku firma zwiększyła swoje moce przerobowe dzięki rozszerzeniu produkcji o czwarte już urządzenie Pick&Place: Yamaha YSM10.
Grupa RENEX specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowego wsparcia w zakresie produkcji pakietów elektronicznych. Obejmuje to usługi doradztwa techniczno-handlowego, szkoleń i serwisu. Grupa dysponuje Centrum Technologiczno-Szkoleniowym RENEX, w którym partnerzy i klienci mogą dobrać rozwiązania, urządzenia i technologie odpowiednie dla swoich potrzeb. Obszary działalności RENEX to m.in. strefy czyste cleanroom, zabezpieczenia antystatyczne, roboty przemysłowe czy systemy wizyjne. W skład Grupy od ponad 20 lat wchodzi największe w Europie Środkowo-Wschodniej Autoryzowane Centrum Szkoleniowe IPC – prowadzące szkolenia w zakresie norm IPC oraz zabezpieczeń ESD.
reklama
February 01 2023 23:01 V20.12.5-2