reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Panattoni Przemysł elektroniczny |

Nowa fabryka dla Danfoss Poland na ostatniej prostej

Deweloper dostarczył już 12 000 m kw., a w budowie pozostaje jeszcze obiekt magazynowy oraz 1000 m kw. części produkcyjnej najnowszej inwestycji Danfoss Poland.

Dzięki oddaniu nowej hali zatrudnienie znalazło już ponad 200 osób, a pozostałe rekrutacje będą finalizowane do końca tego roku. W sumie w nowej hali produkcyjnej Danfoss Poland zatrudnienie znajdzie ok. 400 osób.
Panattoni realizuje ostatni już etap zakładu produkcyjnego dla Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim, na terenie kampusu firmy. Jak podkreśla deweloper, sprawna realizacja pozwala na regularną relokację sprzętu z fabryki przedsiębiorstwa w Danii. W budowie pozostaje jeszcze obiekt magazynowy i 1000 m kw. powierzchni produkcyjnej, a całość zostanie ukończona w listopadzie br. Do tej pory Panattoni dostarczył 12 000 m kw. Na 9000 m kw. części produkcyjnej powstanie aż 45 linii, na których Danfoss Poland będzie wytwarzać m.in. energooszczędne przemysłowe i chłodnicze zawory elektromagnetyczne. Powierzchnia biurowo-socjalna zajęła 2300 m kw., zaś 1 300 m kw. – budynek techniczny. – Niemal cały proces dotychczasowej budowy odbywał się podczas kolejnych fal pandemii, co utrudniało koordynację projektu i wymagało dostosowania się do zaostrzonych przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Mimo niedogodności udaje się nam sprawnie realizować nowy zakład, co pozwala również na skuteczną relokację poszczególnych linii produkcyjnych z Danii do Polski przez firmę Danfoss. Tym samym firma zachowuje ciągłość produkcji. Kolejny raz Panattoni staje się gwarancją stabilności, w niepewnych czasach – mówi Marek Foryński, BTS Managing Director w Panattoni. Grupa Danfoss planuje osiągnięcie neutralności emisyjnej CO2 wszystkich działań biznesowych już w 2030 r. Dlatego deweloper przygotowuje obiekt w Grodzisku Mazowieckim zgodnie z koncepcją zrównoważonego rozwoju, wyposażając go w ekologiczne rozwiązania. Co więcej, obiekt napędzi energia z odnawialnych źródeł, co jest naturalnym następstwem strategii Danfoss Poland. Firma od 2019 współpracuje z dostawcą, którego miks składa się w 98 proc. z OZE. W nowej grodziskiej fabryce pracuje już 20 linii, na których produkowane są rozwiązania zwiększające efektywność oraz energooszczędność różnych systemów przemysłowych, np. chłodniczych w przemyśle spożywczym. Do końca roku uruchomione zostaną również produkcje komponentów wspomagających ograniczenie zużycia wody. W celu przygotowania pracowników w Polsce do pracy w realizowanym zakładzie, firma Danfoss wykorzystała nowoczesne narzędzia, które m.in. umożliwiły stworzenie modelu całej hali oraz wirtualne spacery po fabryce. Ponadto okulary HoleLens2 – do rzeczywistości mieszanej – pozwoliły pracownikom w Polsce na dokładne zapoznanie się z maszynami znajdującymi się jeszcze w Danii. Danfoss Poland to oddział duńskiego producenta energooszczędnych komponentów i rozwiązań technologicznych m.in. dla chłodnictwa i klimatyzacji, ogrzewnictwa, branży napędowej czy maszyn mobilnych.
reklama
February 01 2023 23:01 V20.12.5-1