reklama
reklama
© olivier26 dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Creotech wzmacnia zespół

Jacek Mandas objął we wrześniu stanowisko Chief Business Officer w Creotech Instruments SA i zajmie się zajmie się opracowaniem i realizacją długoterminowej strategii sprzedaży, będzie też odpowiadał za rozwój biznesu i ekspansję na nowe rynki globalne.

Jacek Mandas to zapalony promotor technologii kosmicznych oraz entuzjasta digitalizacji zarówno w życiu codziennym jak i w biznesie. W 2005 roku ukończył Politechnikę Warszawską na Wydziale Geodezji i Kartografii a następnie Uniwersytet Warszawski na Wydziale Zarządzania. Posiada tytuł MBA, uzyskany na Uniwersytecie SWPS, współpracującym z Woodbury School of Business UVU (USA). Pracował w firmie Google, gdzie odpowiadał m.in. za rozwój biznesu GEO w rejonie Europy Środkowej i Wschodniej. Przez ponad pięć ostatnich lat był prezesem oraz dyrektorem zarządzającym Astri Polska, spółki córki Airbusa oraz Centrum Badań Kosmicznych PAN, działającej w branży kosmicznej. Jacek Mandas posiada doświadczenie w budowaniu strategii rozwoju spółek technologicznych, skalowaniu biznesu, pozyskiwaniu źródeł finansowania oraz komercjalizacji nowych produktów – informuje Creotech w komunikacie.
© Creotech Instruments dostarcza technologie kosmiczne oraz specjalistyczną elektronikę i aparaturę, m.in. na potrzeby komputerów kwantowych, kryptografii kwantowej czy laboratoriów fizyki kwantowej i wysokich energii. Urządzenia spółki brały udział w 26 projektach dla sektora kosmicznego, w tym w 10 misjach kosmicznych, z czego 4 zostało zrealizowane dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Jednym z najważniejszych projektów realizowanych obecnie przez Creotech jest platforma satelitarna HyperSat.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-1