reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 04 listopada 2008

Tylko w październiku 2008 firmy elektroniczne zapowiedziały utratę ponad 9 000 miejsc pracy

Nieomal codziennie informujemy o zamknięciu zakładu lub zwolnieniu pracowników. Koniec drugiego miesiąca naszej działalności w Polsce skłonił nas do podsumowania tych doniesień.
W ciągu października 2008 firmy, związane z przemysłem elektronicznym, ogłosiły redukcje personelu o 9 045 osób. Największy wpływ na tę statystykę miały zapowiedzi dwóch amerykańskich koncernów, Motoroli, która ogłosiła plan redukcji o 3.000 osób oraz Micron, zamierzającego zmniejszyć w ciągu dwóch lat zatrudnienie o około 10-15% (około 2.850 osób).

Początek obecnego miesiąca również nie przyniósł dobrych wiadomości: 1 listopada zamieściliśmy informację dotyczącą zwolnień z zakładu Dell w Limerick w Irlandii (700 osób).

Fala zwolnień nie dotyczy jedynie największych firm branży. Poza Motorola i Micron redukcje personelu zapowiedziało 21 innych firm z całej Europy. Łącznie pracę ma w nich utracić 3.200 osób. Należy podkreślić, iż w największym stopniu zwolnienia dotyczą Europy Zachodniej oraz Skandynawii (odpowiednio 2.149 oraz 888 etatów), w najmniejszym Europy Wschodniej, której w październiku dotyczyły jedynie dwie tego typu wiadomości (158 osób).

Poniższy wykres przedstawia strukturę geograficzną zapowiedzianych zwolnień z wyłączeniem Motoroli i Micron.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1