reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Celestica
Biznes |

Jeden z liderów branży EMS ogłosił przejęcie

Kanadyjski producent elektroniki, Celestica, podpisał umowę przejęcia firmy PCI Limited od Platinum Equity za 306 mln USD.

PCI to singapurski dostawca usług projektowania i produkcji elektroniki, dysponujący pięcioma zakładami na terenie Azji. Prognozy dotyczące przychodów firmy na 2021 rok wynoszą 325 mln USD.
Akwizycja PCI, oprócz zwiększenia możliwości firmy Celestica na kluczowych rynkach, ma też wzmocnić działalność inżynierską przedsiębiorstwa, w tym w zakresie rozwoju produktów z segmentów telematyki, interfejsu człowiek-maszyna (HMI), IoT i systemów wbudowanych. Celestica, Firma, która zajmuje 10. pozycję w globalnym rankingu dostawców usług EMS, ma też dzięki przejęciu zwiększyć bazę klientów o 20 renomowanych przedsiębiorstw. – Cieszymy się, że możemy połączyć siły z inżynierską firmą PCI, zgodnie z naszymi celami strategicznymi. To przejęcie ma nam pomóc w dalszej dywersyfikacji bazy klientów i poszerzeniu portfolio ATS (Advanced Technology Solutions) o programy o wysokim wzroście. Spodziewamy się, że przejęcie PCI przyczyni się do zwiększenia rocznych przychodów i generowania przepływów pieniężnych, co poprawi nasz profil finansowy i perspektywy na rok 2022 i później – komentuje Rob Mionis, prezes i dyrektor generalny Celestica. Finalizacja transakcji planowana jest na połowę czwartego kwartału 2021 roku, pod warunkiem otrzymania zgód organów regulacyjnych oraz spełnienia innych zwyczajowych warunków zamknięcia. Po włączeniu PCI, segment Advanced Technology Solutions (ATS) firmy Celestica ma w 2022 roku wygenerować roczne przychody w wysokości około 2,8 mld USD, z marżą dla segmentu na poziomie około 5,5%. Ponadto Celestica podnosi swoje prognozy przychodów na 2022 rok z 6 mld USD lub więcej do 6,3 mld USD lub więcej, a prognozę marży operacyjnej z 4,0% do 5,0%.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2