reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny |

Polskie spółki z singapurskim partnerem uruchomią fabrykę baterii

Pozbud, singapurski Durapower Holdings PTE LTD oraz Elmodis podpisały wczoraj, 21 września porozumienie dotyczące uruchomienia produkcji baterii litowo-jonowych na terenie Polski.

Durapower i Pozbud w ramach spółki celowej mają uruchomić produkcję baterii litowo-jonowych w Polsce, natomiast Elmodis dostarczy produkty i usługi na potrzeby wdrażania procesów zarządzania bateriami i energią ze źródeł rozproszonych.
Pozbud ma się zająć kompleksową organizacją produkcji – od przygotowania lokalizacji fabryki, przez zabezpieczenie formalno-prawne inwestycji, organizację procesów produkcyjno-montażowych, po przygotowanie i organizację dystrybucji i promocji produktów. Durapower odpowiadać będzie za udzielenie know-how w zakresie produkcji litowo-jonowych modułów i kompletnych pakietów, w tym systemów zarządzania bateriami. Elmodis natomiast, jako podmiot skoncentrowany na rynku przemysłowego internetu rzeczy (IIoT) wspierać będzie współpracę dostarczając rozwiązania do sterowania i optymalizacji magazynowania energii – czytamy w komunikacie. Partnerzy zakładają, że produkcja będzie uruchomiona w ciągu 2 lat. Pozbud podkreśla, że zawarte porozumienie będzie mieć kluczowy wpływ na rozwój działalności Grupy w segmencie OZE (Odnawialnych Źródeł Energii), co wpisane jest w strategię firmy. – Poza prowadzonymi aktualnie działaniami związanymi z weryfikacją 8 lokalizacji pod farmy wiatrowe, fotowoltaiczne oraz hybrydowe, sprzedażą i docelowo produkcją baterii do magazynowania energii, spółka planuje zarządzać magazynowaną, rozproszoną energią w celu optymalizacji zużycia energii pochodzącej z innych niż odnawialne źródła energii, widząc w tych działaniach swój udział w ograniczeniu emisji dwutlenku węgla w Europie – podkreśla Pozbud. Szczegółowe zasady współpracy zostaną sformułowane w odrębnej umowie. Durapower specjalizuje się w projektowaniu, rozwoju, produkcji i integracji systemów akumulatorów litowo-jonowych do pojazdów (dostawca Tier-1 dla producentów samochodów) i systemów magazynowania energii.
reklama
reklama
February 01 2023 23:01 V20.12.5-2