reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Holo4Med
Przemysł elektroniczny |

Holo4Med pozyskał pierwszy milion

Kampania crowdfundingowa platformy telemedycznej Holo4Med osiągnęła już cel minimum, czyli przekroczyła kwotę 997 tys. PLN.

Zebrane do tej pory środki pozwolą spółce rozwijać jeden z modułów platformy wykorzystujący Mixed Reality do małoinwazyjnego niszczenia zmian nowotworowych. Zarząd Holo4Med planuje jednak pozyskanie jeszcze ponad 1,5 mln PLN, które chce wykorzystać między innymi na dalszy rozwój rozwiązania i zagraniczną ekspansję. Zbiórka zakończy się w piątek, 24 września 2021 roku. Holo4Med to innowacyjny startup stworzony w technologicznej grupie TenderHut notowanej na NewConnect. Spółka dostarcza rozwiązania przeznaczone dla branży medycznej, w oparciu o tworzone przez siebie innowacje wykorzystujące np. Mixed Reality. Zespół Holo4Med stworzył platformę telemedyczną – MediSMART, która znajduje zastosowanie w takich miejscach jak domy pacjentów, szpitale, laboratoria, kliniki - zarówno publiczne, jak i prywatne, a także na uniwersytetach medycznych, czy szpitalach wojskowych.
Istotnym krokiem dla rozwoju Holo4Med będzie debiut na NewConnect, który spółka planuje przeprowadzić w przyszłym roku. Wejście na parkiet ma nastąpić zaraz po przekształceniu Holo4Med w spółkę akcyjną.
– Bardzo się cieszę, że udało nam się przekonać inwestorów do wspólnego zrealizowania planów rozwojowych naszej platformy. Dzięki tym środkom już dziś wiemy, że będziemy mogli rozwijać system wpierający wykonywanie zabiegów ablacji jamy brzusznej i niszczenia zmian nowotworowych technikami małoinwazyjnymi. Możliwość wykorzystania mieszanej rzeczywistości przy tego typu zabiegach pozwoli na skuteczniejsze leczenie chorych pacjentów i sprawi, że będą mogli szybciej wychodzić ze szpitali – wyjaśnia Robert Król, CEO Holo4Med. Rozwiązanie pozwala na konstrukcję spersonalizowanego, anatomicznego modelu pacjenta z użyciem hologramów 3D. Dzięki takim rozwiązaniom chirurg może zobaczyć w formie hologramu w czasie rzeczywistym pozycję narzędzia, którym wykonuje zabieg wewnątrz organów pacjenta. Kampania crowdfundingu udziałowego Holo4Med wystartowała 13 września. Spółka planuje wyemitować do 1210 udziałów spółki o łącznej wartości 2,5 mln PLN. Cena emisyjna jednego udziału wynosi 2100 PLN i ta kwota stanowi jednorazowy minimalny zapis w aktualnej kampanii.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1