reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ROHM Semiconductor
Przemysł elektroniczny |

Geely chce ulepszać elektryczne auta dzięki rozwiązaniom SiC firmy ROHM

Producent chipów – ROHM oraz samochodów – Geely Automobile Group zawarli partnerstwo, którego celem jest przyspieszenie innowacji technologicznych dla branży motoryzacyjnej.

– Geely pracuje nad rozszerzeniem zasięgu pojazdów elektrycznych przy jednoczesnym obniżeniu kosztów baterii i skróceniu czasu ładowania, opracowując wysokowydajne falowniki trakcyjne i pokładowe systemy ładowania, które wykorzystują zaawansowane rozwiązania zasilania firmy ROHM bazujące na węgliku krzemu (SiC). Jednocześnie Geely angażuje się w rozwój systemów ADAS i inteligentnych systemów kokpitu, do czego niezbędne są m.in. komunikacyjne układy scalone i elementy dyskretne – czytamy w informacji prasowej. ROHM i Geely współpracują w obszarze motoryzacji od 2018 roku i spodziewają się, że ich partnerstwo będzie się umacniać, dzięki czemu przyspieszy rozwój innowacji na potrzeby sektora motoryzacyjnego. W pierwszym etapie współpracy inwertery trakcyjne wyposażone w urządzenia zasilające SiC firmy ROHM są integrowane z platformami pojazdów elektrycznych, które są obecnie opracowywane przez Geely – informują firmy w komunikacie.
ROHM Semiconductor to globalna firma o wartości 3,295 mld USD, zatrudniająca ponad 22 tys. pracowników. Firma opracowuje i produkuje szeroką gamę produktów, od diod SiC i tranzystorów MOSFET, przez analogowe układy scalone, takie jak sterowniki bramek i układy zarządzania energią, po tranzystory mocy i diody czy elementy pasywne. ROHM ma zakłady w Japonii, Korei, Malezji, Tajlandii, Chinach i na Filipinach. Do ROHM Semiconductor Group należą spółki LAPIS Technology (dawniej OKI Semiconductor), SiCrystal GmbH i Kionix. ROHM Semiconductor Europe ma swoją siedzibę w pobliżu Dusseldorfu obsługując region EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 30 2023 20:03 V22.0.11-1
reklama
reklama