reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Noctiluca
Przemysł elektroniczny |

Noctiluca członkiem Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki

Noctiluca, spółka technologiczna z branży wyświetlaczy, dołączyła do Polskiej Platformy Technologicznej Fotoniki (PPTF). Misją PPTF jest integracja oraz zwiększenie innowacyjności polskiego przemysłu fotonicznego.

– Rozwój nowych technologii w Polsce odbywa się w instytucjach i firmach różnej wielkości, czego dowodem są m.in. dotychczasowe osiągnięcia naszej spółki. Polska Platforma Technologiczna Fotoniki to doskonała inicjatywa zrzeszająca branżę, a wymiana doświadczeń i wspólne planowanie przedsięwzięć to korzyść dla członków organizacji i całego sektora. Cieszymy się, że dołączyliśmy do grona członków PPTF, liczymy na dynamiczny rozwój rynku polskiej fotoniki – komentuje Mateusz Nowak, dyrektor rozwoju biznesu.
Według szacunków Display Supply Chain Consultants (DSCC) rynek OLED jest wart obecnie ponad 34 mld USD i rośnie w tempie 26% rocznie.
Noctiluca to jeden z trzech czołowych graczy na świecie rozwijających technologię emiterów OLED nowej generacji, czyli związków chemicznych w postaci „proszku”, które są najważniejszym elementem wyświetlaczy (telewizorów, monitorów, smartfonów, urządzeń wearables czy urządzeń VR) oraz źródeł światła (lampy). Spółka pracuje nad emiterami trzeciej i czwartej generacji, tj. wykazującymi właściwości TADF (ang. Thermally Activated Delayed Fluorescence, Termicznie Aktywowana Opóźniona Fluorescencja) i hiperfluorescencję. Pod koniec czerwca Noctiluca rozpoczęła współpracę z Uniwersytetem Kyung Hee w Seulu (czołowy dla rozwoju technologii OLED uniwersytet w Korei), wraz z którym otworzyła własne laboratorium w Korei i poszerzyła zespół badawczy. PPTF to wspólne przedsięwzięcie przedsiębiorstw, stowarzyszeń, wyższych uczelni oraz instytutów badawczych działających w Polsce w obszarze fotoniki. To klaster polskich twórców i użytkowników fotoniki obejmujący kompletne łańcuchy wartości i stymulujący rozwój branży.
Noctiluca SA (New Materials) – spółka technologiczna z Torunia zajmująca się rozwojem zaawansowanych związków chemicznych w obszarze fotoniki, które są wykorzystywane przez producentów wyświetlaczy oraz paneli OLED. Noctiluca opracowuje i produkuje emitery OLED trzeciej i czwartej generacji, tj. wykazującymi właściwości TADF (ang. Thermally Activated Delayed Fluorescence, Termicznie Aktywowana Opóźniona Fluorescencja) i Hiperfluorescencję, które stanowią kluczowy element wyświetlaczy (monitory, telewizory, smartfony, urządzenia wearables czy VR). Spółka nawiązała relacje biznesowe z ponad 30 podmiotami, w tym z najważniejszymi globalnymi graczami z branży wyświetlaczy. Noctiluca wymieniana jest jako jeden z liderów branży wraz z globalnymi graczami takimi jak: Idemitsu (kapitalizacja ponad 630 mln USD), CYNORA (wycena ponad 200 mln USD), Kyulux (wycena ponad 200 mln USD) i Universal Display Corporation (kapitalizacja ponad 11,2 mld USD na Nasdaq).

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 28 2024 11:54 V22.3.46-2