reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Linia produkcyjna w LG Mława Przemysł elektroniczny | 11 maja 2010

Wiceminister Gospodarki otworzył Centrum Wsparcia Inwestycji Koreańskich

‘Polska jest pierwszym i na razie jedynym krajem europejskim, w którym powstaje centrum wsparcia inwestycji koreańskich. Świadczy to o uznaniu dla polskiego rządu, którego jednym z priorytetów jest dbałość o zagranicznych inwestoró’ powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak, otwierając 10 maja 2010 r. Centrum Wsparcia Inwestycji Koreańskich KOTRA w Warszawie.
Wiceminister Baniak podkreślił, że Polska, jako jedyny kraj UE, odnotowała dodatni wynik PKB w 2009 r. - Dobre wyniki polskiej gospodarki są przede wszystkim zasługą naszych przedsiębiorców, w tym inwestorów zagranicznych. Dużą rolę odegrały również inwestycje koreańskie w Polsce – zauważył.
Według wiceministra Baniaka, decyzja o założeniu w Warszawie Centrum Wsparcia Inwestycji Koreańskich jest efektem wsparcia udzielanego zagranicznym inwestorom przez polski rząd oraz łatwego dostępu do wykwalifikowanej, zaangażowanej kadry – Dzięki temu różnice między prowadzeniem biznesu w Polsce i Korei okazały się nieistotne – powiedział.

Najważniejsze zadania Centrum przedstawił wiceprezes KOTRA Ki-Si Park: ‘Centrum będzie wspierało firmy, które już zainwestowały na terenie Polski oraz te, które dopiero to rozważają. Naszą rolą będzie także pomoc koreańskim przedsiębiorstwom w dziedzinie marketingu oraz rozwiązywanie wszelkich trudności związanych z realizacją ich inwestycji.’

O polsko-koreańskiej współpracy gospodarczej mówił z kolei ambasador Republiki Korei Joon-Jae Lee. ‘W ciągu ostatnich 20 lat wartość naszej wymiany handlowej wzrosła 35-krotnie, do poziomu 4,4 mld dol. W Polsce inwestują najważniejsze koreańskie firmy, m.in. LG i Samsung Electronics’.

Podczas uroczystości podpisano również memorandum między KOTRA a Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Z ramienia PAIiIZ umowę sygnował wiceprezes Agencji Marek Łyżwa.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2