reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 10 maja 2010

Polskie zakłady LG pracują na pełnych obrotach

Według informacji Gazety Prawnej, polski rynek LCD TV jest wart 4 mld zł. Batalie o prymat wiodą dwaj koreańscy producenci: Samsung i LG Electronics.
‘W I kwartale roku sprzedaż telewizorów na polskim rynku spadła o 16% w skali roku. Nie przeszkodziło to jednak LG Electronics Polska odnotować dwucyfrowego, sięgającego ponad 10 proc. wzrostu sprzedaży w tym okresie. Zapewniło to firmie zwiększenie jej udziałów w rynku telewizorów z około 17% do 22% w ujęciu rok do roku. Tym samym koreański producent z trzeciego miejsca na rynku wskoczył na drugie, zmniejszając przy tym dystans, jaki dzieli go do lidera rynkowego – firmy Samsung. Obecnie różnica w udziałach między tymi graczami wynosi około 7%’ pisze Gazeta Prawna.

W Polsce około 50% gospodarstw domowych nie ma płaskiego telewizora.

Gazeta Prawna informuje również o zwiększeniu popytu na wyroby polskich zakładów LG w Europie Zachodniej: ‘Zamówienia na nasze odbiorniki rosną wręcz drastycznie. W I kwartale roku po raz pierwszy mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której nasze fabryki nie nadążały z wysyłką zamówień za granicę’ mówi Ireneusz Smaga z LGE.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1