reklama
reklama
reklama
reklama
© HELLA
Przemysł elektroniczny |

HELLA i Faurecia łączą siły

Francuski dostawca motoryzacyjny Faurecia nabywa 60% udziałów w niemieckiej firmie HELLA, specjalizującej się w oświetleniu i elektronice samochodowej.

Dzięki połączeniu powstanie siódmy co do wielkości światowy dostawca technologii motoryzacyjnych. HELLA i Faurecia liczą przede wszystkim na wspólny rozwój w perspektywicznych obszarach mobilności elektrycznej, zautomatyzowanej jazdy, czy kokpitu przyszłości.
HELLA GmbH & Co. KGaA i Faurecia S.E. 14 sierpnia podpisały umowę o połączeniu firm, na podstawie której Faurecia przejmie 60% akcji HELLA. W kolejnym kroku Faurecia planuje opublikować publiczną ofertę dobrowolnego przejęcia pozostałych akcji HELLA w cenie 60,96 EUR za akcję, co daje łączną wartość wszystkich akcji HELLA na poziomie 6,8 mld EUR. Oferta zostanie złożona przez Faurecia Participations GmbH, spółkę w całości należącą do Faurecia. Porozumienie pomiędzy HELLA i Faurecia zawiera m.in. długoterminowe umowy dotyczące strategii korporacyjnej, finansowania, przyszłej struktury ładu korporacyjnego, interesów pracowniczych, jednostek badawczo-rozwojowych, a także ośrodka w Lippstadt, który pozostanie centrum zarządzania operacyjnego. Zamknięcie transakcji wymaga jeszcze zatwierdzeń organów regulacyjnych i jest spodziewane na początku 2022 roku.
HELLA to notowana na giełdzie firma rodzinna posiadająca ponad 125 lokalizacji w około 35 krajach. HELLA jest dostawcą dla branży motoryzacyjnej, specjalizującym się w systemach oświetleniowych i elektronice samochodowej, także do pojazdów specjalistycznych. Sprzedaż w roku podatkowym 2019/2020 wyniosła 5,8 mld EUR, firma zatrudnia 36 000 pracowników. Założona w 1997 roku firma Faurecia działa na rynku motoryzacyjnym w czterech obszarach: siedzenia, wnętrza, Clarion Electronics i czysta mobilność. Faurecia dysponuje 266 zakładami przemysłowymi, 39 centrami badawczo-rozwojowymi i zatrudnia 114 000 pracowników w 35 krajach, W 2020 roku Grupa odnotowała łączny obrót w wysokości 14,7 mld EUR. Faurecia jest notowana na giełdzie Euronext w Paryżu.

reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1