reklama
reklama
© hannu viitanen dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

InventionMed rozpoczyna budowę

InventionMed, technologiczna firma z branży medycznej, ma pozwolenie na budowę Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR. „Wirtualny szpital” to projekt dofinansowany przez Ministerstwo Rozwoju w kwocie 16 mln PLN.

W listopadzie ubiegłego roku spółka kupiła nieruchomość o łącznej powierzchni 2072 m kw. – Zgodnie z zapowiedziami rozpoczynamy budowę innowacyjnej na skalę światową inwestycji. Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy czyli „Wirtualny szpital” będzie miejscem, które pozwoli na kształcenie przyszłych lekarzy z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie rozwiązań z wykorzystaniem wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości – komentuje Tomasz Kierul, prezes zarządu InventionMed. Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy będzie pierwszą tego typu inwestycją na świecie. „Wirtualny szpital” umożliwi testowanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych i prototypowych symulatorów medycznych stworzonych w oparciu o VR (virtual reality) i AR (augmented reality) oraz autorską technologię InventionMed – podwójną immersję – czytamy w komunikacie. Całkowita wartość inwestycji to 29,5 mln PLN. Wstępny projekt zakłada budowę pięciokondygnacyjnego budynku. Realizację projektu wspiera notowana na NewConnect spółka SoftBlue. W maju ub.r. firmy zawarły list intencyjny w tej sprawie. SoftBlue udostępni zasoby technologiczne, a także wesprze InventionMed swoim wieloletnim doświadczeniem branżowym - informuje InventionMed.
InventionMed SA to notowana na NewConnect innowacyjna polska spółka technologiczna działająca w segmencie medycznym. Firma specjalizuje się w tworzeniu symulatorów medycznych w technologii wirtualnej rzeczywistości na potrzeby edukacji w dziedzinie dermatologii klinicznej i estetycznej. Docelowo przygotowane aplikacje mają umożliwić realizację wielu różnych zabiegów dermatologicznych. W zależności od potrzeb tworzone będą kolejne aplikacje, które umożliwią symulację leczenia konkretnych, coraz bardziej skomplikowanych schorzeń medycznych. InventionMed SA rozpoczęło działalność w styczniu 2018 roku.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 07 2023 23:13 V22.1.2-1