reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AKASOL AG
Przemysł elektroniczny |

AKASOL otwiera Gigafactory 1

AKASOL 16 sierpnia oficjalnie otworzył fabrykę systemów akumulatorowych do pojazdów użytkowych w niemieckim Darmstadt.

Moce produkcyjne nowej fabryki AKASOL w pierwszej fazie rozbudowy to około 1 GWh i będą stopniowo zwiększane do 2,5 GWh pod koniec 2022 roku. Istnieje też możliwość dalszej rozbudowy – do 5 GWh. Firma inwestuje w tę lokalizację ponad 100 mln EUR.
Kampus AKASOL w Darmstadt o powierzchni około 20 tys. m kw. obejmuje hale produkcyjne i biura. Planowana jest dalsza rozbudowa na sąsiednich terenach – informuje firma.
– W dwupoziomowej hali produkcyjnej, montażowej i logistycznej o powierzchni 15 tys. m kw. znajduje się również centrum testowe i walidacyjne do testowania ogniw, modułów i systemów. Elektrownia słoneczna o mocy 600 kWp zasila zakład produkcyjny i biura, a także największy w Hesji park stacji ładowania pojazdów elektrycznych, obejmujący ponad 60 stacji ładowania – czytamy w komunikacie AKASOL. Z kolei biura o powierzchni 7,5 tys. m kw. oferują środowisko pracy dla ponad 300 osób zajmujących się badaniami i rozwojem, sprzedażą, zarządzaniem projektami, zakupami czy administracją. Po osiągnięciu pełnej wydajności zakład będzie mógł produkować systemy akumulatorów dla ponad 10 000 pojazdów użytkowych rocznie. – Nasz kampus ma zrównoważone dostawy energii oraz zapewnia środowisko produkcyjne i testowe zbudowane zgodnie najwyższymi standardami jakości.Dzięki tej inwestycji kładziemy podwaliny pod nasz dalszy rozwój i długoterminowy sukces biznesowy na szybko rozwijającym się rynku elektromobilności – komentuje Carsten Bovenschen, dyrektor finansowy i członek zarządu odpowiedzialny za zasoby ludzkie w AKASOL AG. AKASOL to niemiecki projektant i producent systemów akumulatorów litowo-jonowych do użytku w autobusach, pojazdach użytkowych, pojazdach szynowych i pojazdach przemysłowych, a także na statkach i łodziach. Akcje firmy są notowane na giełdzie we Frankfurcie od 2018 roku.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama