reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kentoh dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

MedApp znacząco zwiększa skalę biznesu w II kwartale 2021 roku

Krakowska spółka oferująca innowacyjne rozwiązania technologiczne w medycynie (medtech) w pierwszej połowie tego roku osiągnęła wynik netto zbliżony do poziomu za cały zeszły rok.

W drugim kwartale MedApp nawiązał współpracę z francuskim dystrybutorem – FP Business SAS, w ramach której technologia CarnaLife Holo znajdzie zastosowanie w szpitalach i placówkach medycznych na terenie Francji i Luksemburga. Rozszerzono również kanały dotarcia do placówek szpitalnych i klinik na terenie Polski, zawierając umowę dystrybucyjną z Medical Idea.
Duża poprawa wyników w drugim kwartale to efekt rozwoju międzynarodowej sieci dystrybucji oraz poszerzenia funkcjonalności innowacyjnych rozwiązań technologicznych, w tym CarnaLife Holo (wizualizacja holograficzna, wspierająca planowanie i przeprowadzanie zabiegów medycznych) i CarnaLife System (platforma medycyny cyfrowej do zdalnego monitoringu i diagnostyki pacjenta) – informuje MedApp w komunikacie. W drugim kwartale 2021 roku spółka zanotowała 3 528 tys. PLN przychodów i 1 462 tys. PLN zysku netto, EBITDA drugiego kwartału 2021 roku wyniosła 2 186 tys. PLN. Łącznie w pierwszej połowie 2021 roku MedApp uzyskał przychody w wysokości 5 472 tys PLN i wypracował zysk netto w wysokości 1 838 tys PLN. Wyniki wypracowane w pierwszym półroczu 2021 roku są zbliżone do wyników jakie spółka wypracowała za cały 2020 rok, kiedy przychody wynosiły 6 025 tys PLN, a zysk netto 1 915 tys PLN. – Pozyskaliśmy kolejnych dystrybutorów w Polsce oraz na rynku europejskim – we Francji i Luksemburgu równocześnie rozwijając pozostałe kanały sprzedaży. Konsekwentnie poszerzamy funkcjonalności naszych wiodących rozwiązań, CarnaLife Holo i CarnaLife System – komentuje Krzysztof Mędrala, prezes zarządu MedApp SA. W lipcu br. technologia trójwymiarowej wizualizacji danych medycznych – CarnaLife Holo – umożliwiła konsultację zabiegu, zespołom polskich i bułgarskich chirurgów naczyniowych oddalonych od siebie w momencie interwencji o 1500 km. – To ważny moment, pokazujący możliwości wykorzystania naszego software, CarnaLife Holo również w przypadku wykonywania zabiegów na odległość. Cieszy nas fakt, że rośnie liczba szpitali, klinik i przychodni wykorzystujących na co dzień autorskie technologie MedApp, dzięki czemu mamy wpływ na wzrost jakości krajowych i zagranicznych usług medycznych opartych na rozwiązaniach mieszanej rzeczywistości, analizie big data i sztucznej inteligencji. Z dużą determinacją, wspieramy lekarzy i pacjentów na całym świecie. Wierzę, że dzięki IPO które chcielibyśmy przeprowadzić w III kwartale 2021 roku utrzymamy dotychczasową dynamikę rozwoju naszej Spółki – dodaje Krzysztof Mędrala. MedApp kontynuował również rozwój oferowanych produktów. W czerwcu br. wzbogacono platformę CarnaLife System o aplikację Microsoft Teams. Poszerzono również zastosowanie aplikacji CarnaLife Holo w zakresie chirurgii naczyniowej oraz onkologii laryngologicznej. Spółka pozostaje w procesie przygotowań do debiutu na Rynku Głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Prospekt emisyjny jest obecnie analizowany przez Komisję Nadzoru Finansowego.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama