reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Mercedes Benz
Przemysł elektroniczny |

Mercedes-Benz i GROB rozpoczynają „akumulatorową” współpracę

Mercedes-Benz intensyfikuje współpracę z GROB-WERKE w zakresie technologii produkcji nowej generacji akumulatorów, dodając w ten sposób know-how i umożliwiając zwiększenie mocy produkcyjnych.

Mercedes-Benz ma ambicje, by jeszcze przed końcem dekady przestawić się na zasilanie prądem wszędzie tam, gdzie pozwalają na to warunki rynkowe. Jednym z kluczowych elementów strategii elektryfikacji firmy jest lokalna produkcja akumulatorów. Globalna sieć produkcji baterii producenta będzie obejmować 9 fabryk na 3 kontynentach (w tym istniejącą już fabrykę w Jaworze). – W celu uprzemysłowienia produkcji przyszłej generacji akumulatorów Mercedes-Benz intensyfikuje współpracę ze swoim wieloletnim partnerem – niemiecką firmą GROB-WERKE GmbH & Co. KG, działającą na rynku systemów produkcji akumulatorów i automatyzacji – informuje Mercedes-Benz. Współpraca koncentruje się na wspólnym rozwoju oraz konstrukcji wysokowydajnych instalacji do wytwarzania baterii dla globalnej sieci ich produkcji i obejmuje montaż zarówno modułów, jak i pakietów. W ten sposób Mercedes-Benz wzmacnia swoje możliwości budowania akumulatorów, a przy okazji poszerza know-how w zakresie innowacyjnych technologii produkcji. Systemy produkcyjne firmy GROB-WERKE są już zresztą stosowane w fabrykach akumulatorów Mercedes-Benz. W przyszłości partnerzy będą ściśle współpracować nad rozwojem i budową wysokospecjalistycznych fabryk – czytamy w komunikacie. Współpraca będzie skupiać się na systemowej technologii przyszłych generacji akumulatorów Mercedes-Benz, które będą stosowane w pojazdach Mercedes-EQ od 2025 roku.
Globalna sieć produkcji akumulatorów Mercedes-Benz Baterie do elektrycznych aut Mercedes-EQ będą w przyszłości dostarczane przez globalną sieć produkcji akumulatorów, obejmującą 9 fabryk w 7 lokalizacjach na 3 kontynentach. Już teraz Mercedes-Benz produkuje akumulatory w zakładach w Kamenz (Saksonia), Hedelfingen (Stuttgart), a także w Bangkoku (Tajlandia), Pekinie (Chiny) oraz Jaworze (Polska). Zakłady w Brühl (Stuttgart) i Tuscaloosy (USA) przygotowują się właśnie do rozpoczęcia produkcji baterii w 2022 roku. Ponadto fabryka akumulatorów ma powstać w zakładach w Sindelfingen pod Stuttgartem.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2