reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Wamtechnik osiąga dobre wyniki i planuje dalszy rozwój

Pomimo wywołanego pandemią Covid-19 załamania obrotów w pierwszym półroczu Wamtechnik zdołał powtórzyć z niewielkim przyrostem poziom sprzedaży z roku poprzedniego – zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach zagranicznych.

Jak informuje assembler baterii Wamtechnik, firma wypracowała w 2020 roku obrót na poziomie 120 mln PLN. Po pierwszym kwartale 2021 roku Wamtechnik wykazał także ponad 30% przyrost sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. – W pierwszym kwartale bieżącego roku, dbając o stały rozwój firmy oraz potrzeby projektowe, zarząd spółki podjął decyzję o powiększeniu zarówno powierzchni magazynowej, biurowej jak i produkcyjnej. Obecnie Wamtechnik dysponuje powierzchnią 6700 m kw. co daje prawie 20% wzrost w stosunku do lat poprzednich – stwierdza firma w komunikacie. Wamtechnik podkreśla też, że zamierza dynamicznie zwiększać zatrudnienie. Plan przewiduje 15% więcej etatów niż w roku 2020.
Wamtechnik rozpoczął działalność na początku lat 90. XX w. jako producent pakietów ogniw dla polskich dostawców oświetlenia awaryjnego. Z czasem firma rozszerzała zakres usług, specjalizując się w produkcji systemów zasilania oraz pakietów bateryjnych i akumulatorowych. Firma produkuje pakiety bateryjne między innymi dla austriackiego producenta motocykli KTM czy producentów nowoczesnych urządzeń i systemów pomiarowych z Grupy Apator. Wamtechnik oferuje też usługi badawczo-rozwojowe obejmujące elektronikę, wbudowane oprogramowanie czy mechanikę systemów zasilania. Wamtechnik od lat jest autoryzowanym dystrybutorem i assemblerem systemów bateryjnych francuskiego producenta ogniw Saft Batteries.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 28 2024 11:54 V22.3.46-2