reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny |

SoftBlue ma pozwolenie na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego

Bydgoska spółka SoftBlue poinformowała o uprawomocnieniu decyzji z lipca 2021 roku dotyczącej zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego.

Prace budowlane mają ruszyć jeszcze w tym roku. Szacunkowa wartość projektu wyniesie ok. 12 mln PLN, z czego ponad 5,4 mln PLN stanowi dofinansowanie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
Centrum Badawczo-Rozwojowego na potrzeby firmy SoftBlue SA powstanie w ramach projektu optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi i zlokalizowane będzie w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej. Na realizację tego zadania SoftBlue podpisała umowę na dofinansowanie z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, o której informowała raportem z 23 marca 2020 roku. Budowa Centrum B+R rusza niedługo. Na działce o powierzchni 703 m kw. powstanie budynek wyposażony w sprzęt badawczy. SoftBlue stanie się wyłącznym właścicielem nieruchomości z dostępem do drogi publicznej. W ośrodku będą prowadzone prace badawcze między innymi nad opracowaniem systemu wspierającego optymalizację wykorzystania zasobów energetycznych w zakładach produkcyjnych oraz systemu pozwalającego na racjonalne gospodarowanie wodą oraz zmniejszenie wycieków w sieci wodociągowej. – Prowadzone przez SoftBlue projekty, takie jak głowica pomiarowa AirDron czy Smogobus – mobilny system do monitorowania jakości powietrza, stworzyły samorządom zupełnie nowe możliwości w walce ze smogiem. Jednocześnie zaufało nam wiele instytucji badawczych, którym zależy na zbieraniu rzetelnych raportów o stanie powietrza w okolicy. Jestem przekonany, że również badania nad optymalizacją zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi przyniosą ogromną wartość tym razem przedstawicielom sektora przemysłowego – podkreśla Michał Kierul, prezes SoftBlue. W listopadzie 2020 roku oraz w marcu 2021 roku spółka raportowała o nabyciu nieruchomości gruntowej do celów niniejszej inwestycji. SoftBlue SA powstała 2003 roku w Bydgoszczy. Firma komercjalizuje badania naukowe oraz prowadzi działania doradcze dla instytucji publicznych i biznesu, a także projekty dedykowane systemom IT. SoftBlue skupia się na trzech głównych obszarach: biotechnologii, teleinformatyce oraz programowaniu. Spółka opracowała między innymi autorskie systemy w dziedzinie ochrony powietrza np. SoftBlue Airdron. Od 2015 roku jest notowana na rynku NewConnect.
March 29 2023 21:41 V20.13.15-2
reklama
reklama