reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© renex
Przemysł elektroniczny |

Spółka SIM z Lublina inwestuje w nową linię SMT

Spółka technologiczna SIM we współpracy z firmą RENEX zwiększyła wydajność produkcji SMT dzięki inwestycji w nową linię produkcyjną.

Zakupy obejmują drukarkę pasty lutowniczej YAMAHA YCP10, urządzenie Pick&Place YAMAHA YSM10 oraz piec rozpływowy TWS1385 EVO. Dla pełnego wykorzystania dostępnej przestrzeni produkcyjnej zastosowano również system transportowy REECO pozwalający na niestandardowe ustawienie części linii pod kątem prostym. Spółka Inżynierów SIM Sp. z o.o. działa od 1992 roku i specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji rozwiązań integrujących najnowsze technologie elektroniczne oraz informatyczne. Pełna elastyczność w projektowaniu zarówno sprzętu jak i oprogramowania sprawiły, że cieszy się ona zaufaniem podmiotów z wielu sektorów. – W ostatnich latach stało się dla nas jasne, że nasza dotychczasowa wydajność montażu jest niewystarczająca w perspektywie rozwoju firmy. W 2020 roku, mimo trwającej pandemii, mieliśmy bardzo dobre wyniki w zakresie pozyskiwanych kontraktów i wszystko wskazuje na to, że trendy te będą się tylko umacniać. Pokazało nam to, że koniecznym stało się dla nas wyposażenie naszego przedsiębiorstwa w kolejną, nową linię produkcyjną. Już na początku projektu zdaliśmy sobie jednak sprawę, że nasze dostępne przestrzenie produkcyjne nie pomieszczą wszystkich urządzeń w standardowym ustawieniu. We współpracy z naszym wieloletnim partnerem biznesowym - Grupą RENEX udało nam się jednak znaleźć rozwiązanie. Kompletna linia produkcyjna oparta o najwyższej klasy urządzenia YAMAHA oraz piec rozpływowy została niejako przełamana z użyciem transporterów kątowych REECO tak by idealnie wpisać się w dostępną przestrzeń. Pozwoliło nam to na zwiększenie wydajności przedsiębiorstwa o całą jedną linię bez konieczności przebudowy czy zmiany lokalizacji – wyjaśnia Przemysław Podstawka, dyrektor Pionu Produkcji i Serwisu Spółki Inżynierów SIM. Kupione przez SIM urządzenie YAMAHA YSM10 ma wydajność 46 tys. komponentów na godzinę zachowujące przy tym precyzję na poziomie ± 0,035mm. Montaż może przebiegać na płytkach o wielkości nawet 510x460 mm.
Grupa RENEX to firma o ponad 30-letniej tradycji, specjalizująca się w dostarczaniu kompleksowego wsparcia w zakresie produkcji pakietów elektronicznych. Obejmuje to usługi doradztwa techniczno-handlowego, szkoleń i serwisu. Grupa dysponuje Centrum Technologiczno-Szkoleniowym RENEX, gdzie partnerzy i klienci mogą z pomocą ekspertów RENEX i korzystając z dostępnych na miejscu kompletnych linii produkcyjnych i DEMO ROOM dobrać rozwiązania, urządzenia i technologie odpowiednie dla swoich potrzeb. Grupa RENEX specjalizuje się również w szkoleniach. W jej skład wchodzi największe w Europie Środkowo-Wschodniej Autoryzowane Centrum Szkoleniowe IPC – prowadzące szkolenia w zakresie norm IPC oraz zabezpieczeń ESD. Ponadto Grupa RENEX dostarcza szkolenia z prawidłowej obsługi i programowania urządzeń produkcyjnych i robotów przemysłowych w ramach Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego YAMAHA.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-1