reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Dwaj producenci – AGD oraz sprzętu do tworzenia muzyki elektronicznej – zainwestują w strefie

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna poinformowała, że 20 lipca 2021 roku kolejne dwie firmy otrzymały decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji: Polyend oraz Smile.

Polyend Sp. z o.o. zaplanowała budowę nowego zakładu w Olsztynie, w którym będzie produkowany sprzęt do tworzenia muzyki elektronicznej. W ramach przedsięwzięcia planowany jest zakup nieruchomości gruntowej i budowa hali produkcyjno-magazynowej z zapleczem biurowym. Ponadto, firma zamierza stworzyć dedykowany system ERP oraz doposażyć pracownie projektowe. Minimalna wielkość nakładów inwestycyjnych to 9 206 800 zł. Polyend, który działa na rynku od 2015 roku, jest producentów sprzętu do tworzenia muzyki elektronicznej. Domeną przedsiębiorstwa jest wprowadzanie na rynek innowacyjnych i nieszablonowych elektronicznych instrumentów muzycznych. Flagowym produktem jest obecnie Tracker, pozwalający użytkownikom na tworzenie utworów muzycznych czy wręcz nagrywanie w gotowej postaci audio kompletnych albumów. Użytkownikami urządzeń są artyści, profesjonalni producenci oraz domowi pasjonaci tworzenia muzyki na całym świecie. Klientami firmy jest czołówka światowej sceny muzycznej, do której niewątpliwie należy Radiohead, Coldplay czy też Chemical Brothers. Sprzęt Polyend został wykorzystany też przy komponowaniu ścieżki dźwiękowej filmu „Joker” – laureata Oscara w roku 2020 - czytamy w komunikacie Pomorskiej SSE.
Smile Sp. z o.o. będzie realizować w Korpelach inwestycję polegającą na rozbudowie funkcjonującego zakładu produkcji sprzętu AGD. W ramach przedsięwzięcia wybudowane zostaną nowe obiekty (hala produkcyjno-magazynowa wraz z zapleczem socjalno-biurowym), przebudowane istniejące budynki oraz rozbudowana sieć infrastruktury technicznej. Zakupione zostaną maszyny i urządzenia produkcyjne, wyposażenie magazynu produktów gotowych i części oraz wartości niematerialne i prawne. Planowana wielkość nakładów inwestycyjnych to 10 250 000 zł. Smile Sp. z o.o. to polska firma i marka zmechanizowanego sprzętu AGD z blisko 30-letnią tradycją. Zakład produkcyjny został wybudowany w ramach zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej uzyskanego w 1999 r. W ramach kolejnych nowych inwestycji realizowanych przy wsparciu pomocą publiczną (zezwolenia wydane w 2011 i 2017 roku) została zmodernizowana i powiększona powierzchnia zakładu. Firma oferuje m.in. suszarki do grzybów i owoców, chłodziarki do wina, wyciskarki wolnoobrotowe czy sprzęt do zabudowy kuchni o niestandardowych wymiarach. W roku 2008 zadebiutowała na rynku w asortymencie dużego AGD, poszerzając ofertę o chłodziarki, pralki i kuchnie gazowe.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2