reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Nidec negocjuje utworzenie joint venture z Hon Hai i Foxtronem

Nidec rozpoczął rozmowy na temat utworzenia spółki joint venture z Hon Hai Technology Group (Foxconn) oraz Foxtron Vehicle Technologies Co., Ltd.

W marcu 2021 roku Nidec podpisał protokół ustaleń z Foxtron dotyczący strategicznego sojuszu w zakresie rozwoju systemów napędowych pojazdów elektrycznych (EV). Foxtron i Nidec kontynuują prace nad dostarczaniem produktów wyposażonych w system silników trakcyjnych E-Axle firmy Nidec, a w celu dalszego przygotowania produkcji, Hon Hai/Foxtron i Nidec rozważają utworzenie spółki joint venture – czytamy w komunikacie. Nowy podmiot miałby zapewnić stabilne dostawy napędów trakcyjnych i innych silników samochodowych dla Hon Hai/Foxtron oraz rozszerzyć możliwości sprzedaży Nidec o nowe rynki i klientów. Nidec spodziewa się też, że spółka joint venture w znacznym stopniu przyczyni się do ekspansji biznesowej i wzrostu wszystkich spółek z nią powiązanych. Negocjacje mają się zakończyć do grudnia 2021 roku. Nowa spółka ma powstać w przyszłym roku, a jej siedziba będzie zlokalizowana na Tajwanie. Główna działalność JV będzie dotyczyć rozwoju, produkcji i sprzedaży systemów napędów trakcyjnych oraz różnych produktów motoryzacyjnych – informuje Nidec, zastrzegając że szczegóły zostaną ustalone później i mogą ulegać zmianie.
Nidec to japońska firma założona w 1973 roku, która specjalizuje się w silnikach: od małych precyzyjnych silników krokowych, po silniki do pojazdów elektrycznych. W Polsce Nidec działa od 2006 roku, a w 2008 roku uruchomił zakład w Niepołomicach, rozbudowany w 2017 roku. W 2019 roku Nidec zapowiedział dalsze inwestycje w moce produkcyjne polskiego zakładu. Foxtron Vehicle Technologies powstała w 2020 roku jako wspólne przedsięwzięcie Foxconn Group i Yulon Group i dostarcza technologie oraz usługi w sektorze pojazdów elektrycznych.

reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-2
reklama
reklama