reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 05 maja 2010

Rząd wesprze dwa projekty elektroniczne

Rząd w najbliższych miesiącach wesprze 2 projekty elektroniczne, realizowane przez zagranicznych inwestorów.
Międzyresortowy Zespół ds. Inwestycji Zagranicznych rekomendował od kwietnia ub.r. do marca tego roku udzielenie pomocy publicznej w łącznej kwocie 115.4 mln zł 15 inwestorom zagranicznym. Wśród beneficjantów są Nokia Siemens Network sp. z o.o, IBM Polska sp. z o.o. i Samsung Electronics sp. z o.o.

Centrum Informacji Rządu poinformowało równocześnie, iż wśród 15 obecnie planowanych projektów dwa będą realizowane w sektorze elektronicznym, dwa - w badawczo-rozwojowym, trzy - w motoryzacyjnym, a osiem dotyczyć będzie usług nowoczesnych.

CIR poinformowało, że wsparcie budżetowe dla 15 inwestorów może wynieść 115,4 mln zł, w tym 65.3 mln zł zostanie przeznaczonych na tworzenie nowych miejsc pracy, a 50.1 mln zł na refundację inwestycji. Przedsiębiorcy zadeklarowali, że do 2015 r. poniosą nakłady inwestycyjne w wysokości 1 486.3 mln zł i stworzą 7.7 tys. nowych miejsc pracy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1