reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Umicore
Przemysł elektroniczny |

ENGIE dostarczy energię odnawialną do fabryki Umicore w Nysie

ENGIE i międzynarodowa grupa technologii materiałowych Umicore podpisały długoterminową umowę korporacyjną (PPA) na dostawę energii odnawialnej do nowej fabryki materiałów katodowych Umicore w Nysie.

Fabryka Umicore w Nysie będzie pierwszym zakładem w Europie produkującym materiały katodowe, kluczowe elementy akumulatorów litowo-jonowych do pojazdów elektrycznych.
ENGIE będzie dostarczać zieloną energię ze swojej farmy wiatrowej w Pągowie, zlokalizowanej w województwie opolskim, 80 km od Nysy. Farma wiatrowa Pągów została uruchomiona w 2012 roku. To pierwsza umowa PPA podpisana z klientem przemysłowym przez ENGIE w Polsce. Umowa PPA umożliwi ENGIE zabezpieczenie efektywności ekonomicznej farmy wiatrowej po zakończeniu obecnego programu wsparcia. Jednocześnie umowa PPA przyczyni się do realizacji strategii Umicore dotyczącej dojścia do neutralności węglowej do 2035 roku i zapewni długoterminowe dostawy energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych dla fabryki w Nysie – czytamy w komunikacie. Fabryka Umicore w Nysie jest pierwszym zakładem produkującym materiały katodowe w Europie, który wkrótce zostanie uruchomiony. Rozpoczęcie produkcji komercyjnej spodziewane jest pod koniec roku. Od początku działalności nowa fabryka Umicore będzie korzystać w 100% z zielonej energii.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2