reklama
reklama
© Nice Biznes |

Nice wyodrębniła nową jednostkę – Smart Home

Zadaniem Smart Home będzie oferowanie nowych rozwiązań, których priorytetem będą potrzeby i wygoda mieszkańców inteligentnych domów – informuje Nice w komunikacie.

Nowa jednostka Smart Home będzie miała na celu zintegrowanie rozwiązań i produktów Nice, dzięki którym cały dom będzie połączony ze sobą w celu zarządzania oświetleniem, roletami, bramami, kamerami bezpieczeństwa, ogrzewaniem i chłodzeniem, systemami nawadniającymi, systemami multimedialnymi, monitorowaniem otwarcia drzwi i okien, wykrywania obecności szkodliwych gazów i zalania oraz wszystkich codziennych czynności, które można zautomatyzować. Na czele zespołu stoi Adam Krużyński, dyrektor zarządzający Nice Polska oraz prezes zarządu FIBARO, należącej do Nice marki z branży smart home. – Rynek smart home to strategiczna szansa. Każdy będzie mógł zmienić sposób swojego życia, czyniąc je prostszym i bardziej funkcjonalnym. Nasze ciągłe dążenie do innowacji skłoniło nas do zaoferowania rozwiązań, które są coraz bardziej zintegrowane, łatwe do wdrożenia i przyjazne dla użytkownika – komentuje Adam Krużyński. Nice wprowadziło niedawno na rynek flagowy produkt – centralę Yubii Home, do zarządzania wszystkimi podłączonymi urządzeniami w domu w sposób zintegrowany. Yubii Home jest pierwszą centralą w palecie rozwiązań oferowanych przez Nice łączącą technologie FIBARO, Nice, a wkrótce także elero. Firma podkreśla, że dzięki kompatybilności z protokołami Z-Wave i WiFi centrala pozwala na otwartą integrację z ponad 3000 urządzeń innych marek.
Nice Polska Polski oddział Nice jest jednym z pierwszych międzynarodowych oddziałów włoskiej firmy Nice Group, międzynarodowej grupy posiadającej obecnie 24 oddziały na całym świecie. Od 1996 roku, z dystrybutora podstawowych rozwiązań do automatyzacji bram i rolet, Nice Polska stał się dostawcą kompleksowych systemów automatyki dla domu i przemysłu. Obecnie Nice Polska oferuje: automatykę do bram przesuwnych, skrzydłowych, garażowych, przemysłowych oraz rolet, segmentowe bramy garażowe, systemy parkingowe, systemy kontroli ruchu pieszych oraz wideodomofony. FIBARO FIBARO to globalna marka działająca w branży internetu rzeczy (Internet of Things), dostarczająca rozwiązania automatyki budynkowej. FIBARO jest systemem w całości stworzonym, rozwijanym i produkowanym w Polsce – zarówno siedziba, jak i fabryka FIBARO znajdują się pod Poznaniem. Firma zatrudnia niemal 250 pracowników. Od lipca 2018 roku marka jest częścią grupy Nice. Nice Założona w 1993 r. włoska firma Nice działa w sektorze automatyki domowej, bezpieczeństwa i inteligentnych domów, oferując rozwiązania do automatyzacji bram wjazdowych, bram garażowych, osłon przeciwsłonecznych, systemów parkingowych, bezprzewodowych systemów alarmowych i systemów bezpieczeństwa dla domu i przemysłu. Nice sprzedaje swoje produkty do ponad 100 krajów i ma obecnie 24 oddziały na 5 kontynentach oraz 14 zakładów produkcyjnych i 13 ośrodków badawczo-rozwojowych. Zatrudnia 2 300 pracowników.
reklama
reklama
February 01 2023 23:01 V20.12.5-2