reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© VIGOSystem
Przemysł elektroniczny |

Kolejny rekord: VIGO System zwiększyło sprzedaż o blisko 30%

Producent detektorów średniej podczerwieni oraz materiałów półprzewodnikowych w drugim kwartale 2021 roku zwiększył sprzedaż o blisko 30%, do 18 mln PLN. To najwyższy wynik w dotychczasowej historii spółki.

Motorem wzrostu przychodów VIGO System jest sprzedaż detektorów do firm z branży zbrojeniowej, jak również wyższe przychody ze sprzedaży materiałów półprzewodnikowych.
– Mamy za sobą kolejny równie pracowity co udany kwartał, zakończony ustanowieniem nowego rekordu sprzedażowego. Był to już ósmy z rzędu kwartał zamknięty wzrostem sprzedaży rok do roku. Osiągnięte wyniki stanowią dla nas kolejne potwierdzenie słuszności obranej ścieżki rozwoju Grupy, zasadności realizowanych inwestycji, zarówno w infrastrukturę i technologię, jak i kapitał ludzki. Coraz skuteczniej przekuwamy przewagi technologiczne VIGO System na nowe zamówienia, zarówno rozwijając współpracę z kluczowymi partnerami, jak i pozyskując nowych, perspektywicznych kontrahentów, również w nowym obszarze naszej działalności, jakim jest sprzedaż materiałów półprzewodnikowych. Biorąc pod uwagę zarówno posiadany backlog zamówień jak i obiecujące perspektywy sprzedażowe na kolejne miesiące, mamy potencjał by drugą połowę roku również zakończyć z satysfakcjonującym wzrostem przychodów – komentuje Adam Piotrowski, prezes VIGO System. Największym odbiorcą produktów VIGO System w II kwartale 2021 roku był przemysł. Wartość sprzedaży detektorów oraz sensorów podczerwieni dla aplikacji przemysłowych wyniosła w minionym kwartale 7,3 mln PLN, odpowiadając za 40% całkowitej sprzedaży spółki w tym okresie. Drugą pod względem wielkości sprzedaży grupą odbiorców detektorów VIGO w minionym kwartale były firmy z branży zbrojeniowej, z francuskim Safran Aerotechnics na czele. Realizacja zamówień od francuskiego koncernu oraz innych klientów w Europy pozwoliła zwiększyć przychody segmentu o 127%, do 6,8 mln PLN. Udział segmentu w całkowitych przychodach VIGO System wzrósł do 38%. Trzecią pozycję rankingu sprzedażowego VIGO System w minionym kwartale zajął segment detektorów wykorzystywanych w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa transportu. Przychody ze sprzedaży produktów wykorzystywanych m.in. w systemach do wykrywania awarii w kolejach dużych prędkości oraz do wykrywania pożarów w pociągach wyniosły 1,9 mln PLN. Istotny wpływ na wzrost przychodów VIGO System w minionym kwartale miała realizacja zamówień na dostawy materiałów półprzewodnikowych. Przychody z tego tytułu niemal potroiły się rok do roku i wyniosły blisko 1,1 mln PLN.
VIGO System jest firmą technologiczną, założoną przez grupę naukowców z Wojskowej Akademii Technicznej. Spółka działa od ponad 30 lat i zajmuje obecnie czołową pozycję na światowym rynku niechłodzonych, fotonowych detektorów podczerwieni produkowanych w technologii MOCVD. Produkty VIGO System znajdują zastosowanie m.in. w sektorze obronnym, przemyśle, ochronie środowiska czy medycynie. Są także wykorzystywane w badaniach naukowych w dziedzinie spektroskopii, techniki laserowej i kontrolowanej syntezy termojądrowej. Sprawdziły się również na Czerwonej Planecie. Detektory z Ożarowa Mazowieckiego pracują na pokładzie łazika Curiosity ramach misji Mars Science Laboratory, urządzenia VIGO System znajdowały się również na lądowniku Schiaparelli EDM, który w ramach europejskiej misji ExoMars dotarł na Marsa w 2016 roku. Od 2019 roku VIGO System produkuje również zaawansowane materiały półprzewodnikowe, wykorzystywane w produkcji szeregu urządzeń fotonicznych stosowanych m.in. w elektronice użytkowej oraz motoryzacji.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 28 2023 17:23 V21.1.4-2
reklama
reklama