reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© XTPL
Przemysł elektroniczny |

XTPL pozyskała dystrybutora na Wyspach Brytyjskich

XTPL SA, dostawca rozwiązań nanodruku dla światowego rynku elektroniki, rozpoczął współpracę z dystrybutorem na rynek Wielkiej Brytanii oraz Irlandii, firmą Semitronics Sales Ltd.

Dzięki współpracy z Semitronics technologia i produkty XTPL będą mogły znaleźć coraz szersze zastosowanie wśród innowacyjnych podmiotów: w centrach B+R, jednostkach naukowych oraz korporacjach technologicznych działających w segmentach nanotechnologii, elektroniki drukowanej i półprzewodników w obszarze Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Partnerstwo wesprze także zwiększanie świadomości i rozpoznawalności innowacyjnych rozwiązań spółki wśród globalnych graczy na rynku – informuje XTPL.
Jest to kolejny dystrybutor pozyskany w tym roku przez XTPL. Wcześniej spółka informowała o rozpoczęciu współpracy z podmiotami w Korei Płd. (Bandi Consortia) oraz w Chinach (Yi Xin Technology).[
– Branża elektroniki drukowanej czy półprzewodników rozwija się również w Europie. Cieszymy się, że wraz z bardzo doświadczonym zespołem Semitronics możemy wzmacniać swoją obecność na rynku Wielkiej Brytanii i Irlandii. Semitronics udowodnił, że skutecznie dociera na rynki, które mają istotne znaczenie w kontekście technologii oferowanej przez XTPL. Liczymy na to, że wkrótce nasz demonstrator technologii Delta Printing System oraz nasza wyjątkowa oferta wysokiej klasy tuszów bazujących na nanocząstkach metalicznych pojawią się właśnie na Wyspach Brytyjskich – mówi Filip Granek, prezes zarządu XTPL SA. – Cieszymy się na współpracę z XTPL, ponieważ jesteśmy pod dużym wrażeniem technologii i rozwiązań spółki. W naszej ocenie technologia UPD (ang. Ultra-Precise Deposition) ma istotny potencjał dla naszych klientów. Dzięki swojej unikalności pod względem bardzo wysokiej precyzji druku z pewnością znajdzie zastosowanie nie tylko w projektach badawczo-rozwojowych, ale również będzie mogła być wykorzystana do zaawansowanego prototypowania i na potrzeby wybranych zastosowań przemysłowych. Już dziś widzimy zainteresowanie produktami firmy XTPL wśród naszych klientów. W naszej działalności bardzo starannie dobieramy partnerów, a nasze portfolio zawiera tylko podmioty oferujące rozwiązania najbardziej innowacyjne o potwierdzonej jakości – mówi Jeremy Davis, dyrektor zarządzający Semitronics Sales Ltd. Spółka Semitronics powstała w 2013 roku we współpracy z Semimetrics, na potrzeby obsługi rosnącego w Wielkiej Brytanii rynku elektroniki drukowanej, elastycznej, półprzewodników, nanotechnologii, fotowoltaiki itp. Podmiot ten reprezentuje szereg czołowych dostawców w tym m.in.: Coatema GmbH, Forge Nano Inc., NovaCentrix Inc. i Optomec Inc. W 2020 roku wartość branży elektroniki drukowanej wynosiła 41,2 mld USD (+11,0% r/r), w 2025 roku prognozowana jest na poziomie 63,3 mld USD, zaś w 2030 roku ma osiągnąć nawet 74,1 mld USD (za: IDTechEx). Oznacza to średnioroczny wzrost wartości rynku w latach 2020-2025 na poziomie 9,0%.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 28 2024 11:54 V22.3.46-2