reklama
reklama
© PIAP Przemysł elektroniczny |

PIAP dostarczył robota dla wojsk Indonezji

W drugiej połowie czerwca 2021 odbyło się szkolenie oraz odbiory funkcjonalne robotów mobilnych PIAP GRYF dla saperów Wojsk Lądowych i Sił Powietrznych Armii Indonezyjskiej.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP jest dostawcą robotów mobilnych do większości rodzajów sił zbrojnych Indonezji, tj. marynarki wojennej, sił powietrznych i wojsk lądowych. Produkty z logo Ł-PIAP są obecne na rynku od 2014 roku. Zrealizowany kontrakt dotyczył średnich robotów pirotechnicznych PIAP GRYF. W skład zestawu wchodziły:
  • robot mobilny PIAP GRYF,
  • uchwyt do bezodrzutowego wyrzutnika pirotechnicznego i FNK,
  • aktywna nawijarka światłowodowa,
  • urządzenie do zamrażania FNK.
PIAP GRYF jest robotem o dużej manewrowości wykorzystywanym do rozpoznania terenu i miejsc trudno dostępnych. Możliwe jest podejmowanie ładunków o masie do 15 kg za pomocą manipulatora o 5 stopniach swobody oraz funkcji zacisku szczek chwytaka. Urządzenie FNK angielskiej firmy CSL to zdalny system do zamrażania. Zaprojektowane zostało do dostarczania ciekłego azotu do niebezpiecznych pakunków w celu tymczasowego zneutralizowania źródła zasilania lub zamrożenia wszystkich materiałów w formie płynnej.
reklama
reklama
January 25 2023 00:30 V20.12.1-2