reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Zortrax
Przemysł elektroniczny |

Zortrax Dental jeszcze w tym roku wprowadzi drukarkę 3D na rynek

Obecnie Zortrax Dental przeprowadza emisję akcji w ramach kampanii crowdinvestingowej, w której chce pozyskać 4 mln PLN. Środki zostaną wykorzystane do sfinansowania kosztów produkcji już opracowanego urządzenia.

Nowe urządzenie Zortrax Dental oparte jest na innowacyjnej technologii utwardzania fotopolimerów warstwa po warstwie za pomocą światła emitowanego przez monochromatyczny ekran LCD o wysokiej rozdzielczości z równomiernym podświetleniem UV High-Power LED.
Zortrax Dental, spółka powołana przez Zortrax, zaprezentowała plany biznesowe na najbliższe miesiące. Zgodnie z harmonogramem drukarka Zortrax Inkspire 2 Dent pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Rynek stomatologiczny był jednym z kluczowych rynków, na których Zortrax zbierał doświadczenie. – Druk 3D w ciągu ostatnich lat zrewolucjonizował wiele obszarów przemysłu. Ostatnia dekada bez wątpienia pokazuje szerokie możliwości druku trójwymiarowego wykorzystywanego w branży medycznej, a w szczególności w stomatologii. Dzięki zastosowaniu drukarek 3D w gabinetach dentystycznych, jak i w laboratoriach, codzienna praca dentystów, stomatologów i protetyków osiąga zupełnie nowy, lepszy wymiar. Żmudne, czasochłonne i wymagające ogromnej precyzji procedury są dziś, właśnie dzięki zastosowaniu druku 3D – łatwiejsze, szybsze, a także tańsze. Udział wykorzystania technologii druku 3D w stomatologii i ortodoncji już teraz jest imponujący, a należy zwrócić uwagę na to, że rynek stale dynamicznie się rozwija – mówi Małgorzata Misiewicz, prezes zarządu Zortrax Dental. Prace nad drukarką 3D przeznaczoną dla specjalistów z obszaru stomatologii i protetyki są już zakończone, a prototyp urządzenia jest gotowy. W ofercie Zortrax Dental znajdą się także urządzenia peryferyjne, materiały do druku oraz oprogramowanie – informuje spółka w komunikacie. – Spółka ma dostęp do nowoczesnego centrum badań i rozwoju, światowej klasy inżynierów, dlatego planujemy w stosunkowo krótkim czasie wejść najpierw na rynek europejski, a następnie, dzięki kontaktom handlowym wypracowanym przez spółkę matkę, rozpocząć sprzedaż globalną. Umożliwi nam to dostęp do sieci sprzedaży Zortrax, która obejmuje obecnie 90 krajów na całym świecie – podkreśla Mariusz Babula, wiceprezes zarządu Zortrax SA i członek rady nadzorczej Zortrax Dental. W Q2 2022 spółka planuje osiągniecie europejskiego zasięgu sieci sprzedaży, a także debiut Zortrax Dental na rynku New Connect. Zortrax Dental zapowiada też na czwarty kwartał 2022 roku premierę kolejnej drukarki 3D dla branży dentystycznej. Natomiast 2023 rok ma być momentem, w którym marka osiągnie globalny zasięg sieci sprzedaży.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama