reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Powstała polsko-włoska spółka z sektora automatyki budynkowej

Controlli S.p.A. oraz Global Control 5 SA (GC5) utworzyły w maju 2021 roku wspólną grupę pod nazwą iSMA CONTROLLI S.p.A.

Controlli to włoski producent zaworów i siłowników do zastosowań HVAC w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym, natomiast Global Control 5 SA to polska firma specjalizująca się w rozwiązaniach automatyki budynkowej pod marką „iSMA”. Dzięki wspólnym możliwościom w obszarach R&D, produkcji, zakupów i logistyki, obie spółki planują osiągnąć większą sprawność operacyjną. Nowo utworzona spółka iSMA CONTROLLI S.p.A., z siedzibą w Mediolanie jest współwłasnością byłych udziałowców Controlli i GC5 i posiada 100% udziałów w Controlli i GC5, działając jako jedna firma. – Zintegrowanie kompetencji, wiedzy, doświadczenia i potencjałów naszych firm w dziedzinach inżynierii mechanicznej, elektroniki i IT i stworzenie podmiotu na skalę międzynarodową, działającego na rynku automatyki budynkowej, to ogromna radość, ale i wyzwanie, które wspólnie podjęliśmy – komentuje mówi Adam Półgrabia, przewodniczący Rady Dyrektorów © iSMA CONTROLLI. – Misją iSMA CONTROLLI jest pomoc w uczynieniu budynków lepszymi miejscami do życia i pracy. Naszym celem jest przyczynianie się do dobrego samopoczucia ludzi i bardziej ekologicznego środowiska, wraz ze zwiększoną wydajnością energetyczną – mówi Orio Ponitggia, partner zarządzający B.Group i członek zarządu iSMA CONTROLLI.
Controlli zajmuje się produkcją i dystrybucją zaworów i siłowników dla branży HVAC, koncentrując się w szczególności na zastosowaniach w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym. Włoska firma powstała w 1936 roku, a od lat 90. Controlli było częścią różnych międzynarodowych grup (Invensys Plc. i Schneider Electric). W sierpniu 2011 roku B. Group S.p.A. i grupa menedżerów nabyła 100% udziałów w firmie w ramach operacji wykupu menedżerskiego. B.Group, z siedzibą w Bolonii, jest holdingiem przemysłowym wspierającym rozwój przedsiębiorstw poprzez bezpośrednie inwestycje kapitałowe w partnerstwie z ich zarządami i przedsiębiorcami. Controlli w 2020 roku odnotowała blisko 12 mln EUR obrotu, zatrudnia 82 pracowników. Global Control 5 SA powstała w 2015 roku i działa w branży rozwoju, projektowania i produkcji zaawansowanych rozwiązań do automatyki budynkowej. GC5 projektuje i produkuje inteligentne systemy zarządzania pod własną marką iSMA (Intelligent Solution Managing Automation). Siedziba firmy mieści się w Warszawie, a dział projektowy i zakład produkcyjny w Gdańsku. W 2020 roku spółka odnotowała blisko 24 mln PLN obrotu, a w ciągu 6 lat istnienia jej obroty systematycznie rosły. Właścicielami GC5 są jej założyciele i menedżerowie, którzy odgrywają również role kierownicze w firmie.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama