reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TME
Biznes |

TME dystrybutorem VIGO System

Firma Transfer Multisort Elektronik została oficjalnym dystrybutorem detektorów produkowanych przez VIGO System.

– Nasza współpraca ma na celu udostępnienie high-techowej technologii szerokiemu gronu odbiorców. Oferta poprzez ten kanał dystrybucji jest adresowana nie tylko do wyspecjalizowanych działów R&D ale dla każdego projektanta systemów opartych na optoelektronice. Liczymy, że dzięki współpracy z TME nasze moduły detekcyjne w łatwy sposób trafią do inżynierów tworzących różnego rodzaju sensory, a także urządzenia dedykowane IoT – mówi prezes VIGO System, Adam Piotrowski. W portfolio TME znajdują się następujące serie produktów:
  • UM Series – Moduły do aplikacji przemysłowych. Znajdują zastosowanie w monitorowaniu procesu denitryfikacji spalin (redukcja emisji tlenków azotu), wykrywaniu czadu oraz amoniaku (przede wszystkim w przemysłowych instalacjach chłodniczych).
  • UHMS Series – Moduły przeznaczone do laserowego pomiaru odległości (również skanowania 3D), spektroskopii i interferometrii. Są odpowiednim rozwiązaniem dla szeregu dziedzin: komunikacji, precyzyjna kontrola jakości w przemyśle.
  • MicroM Series – Miniaturowy moduł detekcyjny przeznaczony do aplikacji o ograniczonej ilości miejsca. Jest to produkt ogólnego zastosowania (kalibracja laserów, pomiary CO2) pracujący w szerokim spektrum (ok. 2–12 μm).
  • LabM Series - Moduły przystosowane do aplikacji laboratoryjnych. Ich konfiguracja odbywa się za pomocą oprogramowania Smart Manager Software. Moduły te mogą być wykorzystywane do kalibracji emiterów laserowych, produkcji układów scalonych, oraz do analizy składu gazów.
Jak informują firmy w komunikacie, poprzez sklep internetowy TME klient ma możliwość pozyskania pojedynczych sztuk produktu w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia. Natomiast przy większym wolumenie maksymalny czas dostawy dla produktów VIGO System wynosi 2 tygodnie.
Transfer Multisort Elektronik (TME) to polska firma z siedzibą w Łodzi, założona w 1990 roku. TME jest dystrybutorem komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, wyposażenia warsztatowego oraz automatyki przemysłowej na świecie i dostarcza produkty do 150 krajów na całym świecie. Spółka VIGO System sięga swoją historią lat 80. XX wieku, a za jej początek można uznać badania prowadzone w Wojskowej Akademii Technicznej przez polskich naukowców. Dziś firma zbudowana na bazie tamtych doświadczeń jest światowym liderem w produkcji fotonowych detektorów podczerwieni. Proces produkcyjny stosowany przez VIGO System opiera się na metodzie MOCVD (wykorzystującej pary związków metaloorganicznych). Proces ten pozwala na wytwarzanie detektorów odznaczających się znakomitą precyzją. Moduły VIGO System znalazły zastosowanie w programach eksploracyjnych NASA oraz Europejskiej Agencji Kosmicznej. Wyprodukowane przez VIGO System detektory zwiedzają obecnie Marsa. Należą bowiem do instrumentów pokładowych amerykańskiego łazika Curiosity oraz europejskiego lądownika Schiaparelli.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama