reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Dronehub
Przemysł elektroniczny |

Dronehub, jako jedyna polska firma, przyjęty do GUTMA

Firma Dronehub została członkiem Global Unmanned Traffic Management Association (GUTMA). GUTMA to stowarzyszenie typu non-profit zrzeszające podmioty związane z zarządzaniem ruchem bezzałogowych systemów powietrznych (UTM) na całym świecie.

– Dołączenie do GUTMA jest potwierdzeniem naszych globalnych aspiracji i chęci współtworzenia światowego ekosystemu dronowego. Dołączamy do GUTMA jako partner, który z jednej strony będzie czerpał wiedzę i doświadczenie od innych członków, a z drugiej wzmocni stowarzyszenie, dzieląc się innowacyjnymi rozwiązaniami i pionierskim podejściem. To dla nas wielka rzecz, że będziemy w codziennym kontakcie roboczym z takimi firmami jak Airbus, Boeing czy Verizon – mówi Vadym Melnyk, założyciel i prezes Dronehub. Jak podkreśla Dronehub, współpraca wzmocni działania branży mające na celu zwiększenie skalowalności i harmonizacji technologii typu drone-in-a-box na świecie. Dronehub jest jedyną firmą z sektora drone-in-a-box i jedynym obecnie polskim członkiem w GUTMA. Reprezentanci stowarzyszenia pochodzą z 32 krajów. – GUTMA tworzy swój know-how dotyczący systemów UTM również poprzez swoich członków. Cieszymy się, że możemy powitać w stowarzyszeniu supernowoczesną firmę, która jest liderem w sektorze drone-in-a-box. Współpraca z Dronehub pozwoli naszemu stowarzyszeniu na dalsze unowocześnianie i wzmacnianie globalnego ekosystemu UTM – mówi Koen De Vos, sekretarz generalny GUTMA. W połowie czerwca reprezentujący Dronehub Sebastian Babiarz został wybrany na drugą kadencję wiceprezesa GUTMA. – Dołączenie do GUTMA jest istotnym elementem naszej strategii ekspansji na rynki EMEA. Jestem przekonany, że GUTMA, jako ważny interesariusz w globalnym środowisku dronowym, będzie dla nas trampoliną rozwojową i pozwoli nam jeszcze efektywniej działać na rynkach europejskich – mówi Sebastian Babiarz, wiceprezes Dronehub ds. rozwoju biznesu oraz współzałożyciel i wiceprezes GUTMA.
Dronehub to specjalista w zakresie kompleksowych rozwiązań typu drone-in-a-box, na które składają się drony, infrastruktura dronowa oraz oprogramowanie oparte na AI. Producent oferuje systemy do monitoringu, inspekcji i pomiarów, transportu cargo oraz mobilną infrastrukturę naziemną. Dronehub jest też producentem stacji dokującej z automatyczną wymianą baterii w dronie, dzięki czemu drony mogą bez udziału człowieka wykonywać misje w trybie 24/7. Dronehub jest oficjalnym partnerem IBM, jako jedyna firma z branży dronowej w Europie. Firma współpracuje projektowo z Europejską Agencją Kosmiczną i Europejską Agencją Obrony. Portfolio Dronehub obejmuje współpracę także z lokalnymi i międzynarodowymi firmami jak PKN Orlen, Deutsche Bahn czy Hubraum T-mobile.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama