reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MLSystem Przemysł elektroniczny |

ML System z kilkumilionowym kontraktem

Producent rozwiązań fotowoltaicznych zintegrowanych z budownictwem (BIPV) podpisał kontrakt o wartości 5 mln zł z Gminą i Miastem Ulanów.

– Zwrot w kierunku zielonej i czystej energii dokonuje się nie tylko na poziomie polskich MŚP, a także wśród samorządów i osób prywatnych, które dostrzegają zalety płynące z zastosowania fotowoltaiki. Rosnące ceny energii ze źródeł konwencjonalnych oraz redukcja szkodliwej emisji CO2 są kluczowymi argumentami – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System. Jako producent rozwiązań BIPV spółka pozostaje bardzo aktywna na rynkach zagranicznych i regularnie pozyskuje nowe zamówienia eksportowe. Najnowszy kontrakt dotyczy projektu Aeres, tj. Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Dronten (Niderlandy), gdzie na zadaszenie budynku ML System dostarczy moduły fotowoltaiczne typu BIPV o łącznej mocy ponad 150 kW oraz powierzchni niemal 1200 m kw. – Ostatnie sukcesy handlowe na rynkach Beneluksu, Skandynawii i Wielkiej Brytanii, gdzie w drugim kwartale bieżącego roku zrealizowaliśmy pierwsze w historii zamówienie, potwierdzają rosnącą świadomość marki ML System za granicą. W tym momencie wartość portfela zamówień zagranicznych przekracza kwotę za cały ubiegły rok, a nie skończyło się jeszcze pierwsze półrocze – dodaje Dawid Cycoń.
ML System to spółka technologiczna z silnym zapleczem badawczo-laboratoryjnym, oferująca rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV), a także produkty tradycyjnej fotowoltaiki, produkty smart city oraz specjalistyczne szkło, w tym dla branży automotive. Łączna powierzchnia zakładów produkcyjnych z magazynami i centrum badawczo-rozwojowym spółki wynosi ponad 20 tys. m kw. Spółka dysponuje 13 patentami, a 6 zgłoszeń patentowych czeka na rozpatrzenie. Od 2020 r. ML System prowadzi badania w zakresie wykorzystania zjawisk fizyki kwantowej w profesjonalnej diagnostyce medycznej.
reklama
reklama
May 29 2023 15:20 V20.14.29-2