reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Porsche
Przemysł elektroniczny |

Porsche Engineering otwiera drugi ośrodek technologiczny w Rumunii

Wraz z otwarciem nowego biura badawczo-rozwojowego w Timișoarze firma kontynuuje rozbudowę sieci centrów innowacji z myślą o rozwoju inteligentnych i skomunikowanych pojazdów przyszłości.

Porsche Engineering, dostawca usług technicznych i technologicznych oraz spółka zależna należąca w całości do Porsche, uruchamia swoją drugą lokalizację w Rumunii. Kolejny ośrodek poszerza i uzupełnia cyfrowe kompetencje Porsche Engineering w innym rumuńskim przedstawicielstwie w Klużu-Napoce, otwartym w 2016 r., gdzie ponad 250 pracowników pracuje już nad różnymi zaawansowanymi projektami dla branży motoryzacyjnej – informuje Porsche. W 2021 roku firma zamierza zatrudnić w Timișoarze około 50 osób, a w perspektywie średnioterminowej ma pracować tam około 200 specjalistów, przede wszystkim ekspertów z dziedziny rozwoju oprogramowania oraz testowania. Będą się oni zajmować różnymi projektami motoryzacyjnymi projektach, koncentrując się na takich trendach jak funkcje wysoce zautomatyzowanej jazdy, uczenie maszynowe, wirtualne zarządzanie energią oraz inteligentne nadwozie i kokpit. Lokalizacja w Timișoarze będzie kolejnym elementem globalnej sieci innowacji Porsche Engineering, sięgającej od lokalizacji w Niemczech i Czechach przez poligon testowy Nardò we Włoszech, aż po Szanghaj w Chinach. Kluczową rolę w międzynarodowej strategii innowacji odgrywa bliskość najwyższej klasy uniwersytetów. Dzięki kilku uczelniom technicznym Timișoara oferuje liczne możliwości zarówno z punktu widzenia zatrudnienia, jak i rozwoju. – Z myślą o realizacji wspólnych projektów ze świata akademickiego planujemy współpracę z lokalną politechniką i Uniwersytetem Zachodnim w Timișoarze – mówi Marius Mihailovici, dyrektor zarządzający Porsche Engineering Romania.
Porsche Engineering Group GmbH – spółka zależna Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG – to partner technologiczny branży motoryzacyjnej. Firma atrudnia około 1500 inżynierów i programistów, którzy pracują nad najnowszymi rozwiązaniami, np. z dziedzin funkcji jazdy wysoce zautomatyzowanej, elektromobilności oraz układów wysokiego napięcia, a także łączności i sztucznej inteligencji. Porsche Engineering Romania SRL z siedzibą w Klużu-Napoce jest spółką zależną w całości należącą do Porsche Engineering Group GmbH.

reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1