reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Zortrax
Przemysł elektroniczny |

Zortrax Dental rusza z emisją crowdinvestingową

Zortrax Dental SA, spółka należąca do specjalisty w branży druku 3D, firmy Zortrax SA, zamierza pozyskać 4 mln zł, by budować swoją pozycję na dynamicznie rosnącym rynku druku 3D dla stomatologii i protetyki.

Pozyskane z emisji pieniądze zostaną zainwestowane w produkcję pierwszej serii opracowanej już drukarki stomatologicznej Zortrax Inkspire 2 Dent oraz promowanie tego urządzenia na rynkach Europy, Azji i USA. W dniu 17 czerwca 2021 r., spółka opublikowała stronę ze szczegółami emisji crowdinvestingowej. – Nasz plan rozwoju oparty jest na mocnych filarach w postaci doświadczenia oraz zaplecza grupy Zortrax. Prace nad autorskim urządzeniem dla lekarzy dentystów, tworzonym przy współpracy z praktykami, znajdują się na finiszu. Zaangażowanie inwestorów społecznościowych ma nam pomóc w krótkim czasie dostarczyć pierwszą partię drukarek i tym samym odpowiedzieć na potrzeby rynku, który za cztery lata ma być wart prawie miliard dolarów, przy rocznym wzroście rzędu 17%. Chcemy rosnąć jeszcze szybciej i skalować się, co umożliwi planowany na kolejny rok debiut na warszawskim parkiecie – mówi Małgorzata Misiewicz, prezes Zortrax Dental SA. Pozyskane z emisji środki zostaną rozdzielone między przyjęte do realizacji cele w następujących proporcjach:
  • produkcja pierwszej partii drukarek stomatologicznych: 3 100 000 zł – Te środki zostaną wykorzystane do sfinansowania kosztów produkcji już opracowanego urządzenia, opartego na innowacyjnej technologii utwardzania fotopolimerów warstwa po warstwie za pomocą światła emitowanego przez ekran LCD o wysokiej rozdzielczości z podświetleniem UV LED.
  • kampanie wizerunkowe w USA, Europie i Azji: 900 000 zł – Ponieważ Zortrax Dental SA zamierza sprzedawać swoje rozwiązania globalnie, część środków pozyskanych z emisji spółka chce przeznaczyć promocję marki w USA i Europie (700 000 zł) oraz Azji (200 000 zł).
Druk żywicowy ma w stomatologii i protetyce ogromny potencjał. Ta technologia zapewnia nowy poziom szybkości i łatwości w porównaniu do tradycyjnych metod produkcji. Fotopolimerowe drukarki 3D, takie jak Zortrax Inkspire 2 Dent, mogą drukować korony, mosty lub szablony chirurgiczne z żywic biokompatybilnych. Żywice odlewnicze mogą posłużyć do druku wzorców wykorzystywanych w odlewaniu stosowanych w stomatologii metali. Na tej podstawie, Zortrax Dental SA szacuje, że w 2024 roku osiągnie przychody ze sprzedaży na poziomie 65,9 mln zł (wariant bazowy). Aby tego dokonać, spółka planuje osiągnięcie europejskiego zasięgu sprzedaży na Q2 2022, a niecały rok później chce już działać globalnie.
Zortrax Dental SA to spółka powołana przez Zortrax SA, działająca w obszarze kompleksowych rozwiązań druku 3D przeznaczonych dla stomatologów i protetyków dentystycznych. W ofercie Zortrax Dental SA znajdzie się kompletny ekosystem innowacyjnych rozwiązań obejmujących drukarki 3D przeznaczone do zastosowań medycznych, oprogramowanie, gamę materiałów do druku oraz specjalnie zaprojektowane urządzenia peryferyjne, takie jak stacje do czyszczenia i utwardzania wydruków.

reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama