reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Prologis
Przemysł elektroniczny |

Szwedzki producent wybrał Łódź

Specjalista w dziedzinie systemów technologii radiowej do zdalnego sterowania maszynami, Scanreco AB, otwiera w Prologis Park Łódź swoje pierwsze centrum produkcyjne i logistyczne.

W Prologis Park Łódź powstaje właśnie wysokiej klasy magazyn o powierzchni 17 000 m kw., z których ponad 7 000 to BTS zaprojektowany specjalnie na potrzeby produkcji Scanreco – firma specjalizuje się w rozwiązaniach do zdalnego sterowania maszynami specjalistycznymi, takimi jak dźwigi budowlane, pompy do betonu czy platformy wiertnicze – czytamy w komunikacie. – Popyt na nasze produkty cały czas rośnie i stale pozyskujemy nowych klientów. Nowi klienci to więcej zamówień, które wymagają efektywnej infrastruktury produkcyjnej i logistycznej. Dlatego wybraliśmy ofertę Prologis – poza nowoczesnymi budynkami zaletą jest także atrakcyjne położenie parku w geograficznym centrum Europy oraz dobry dostęp do wykwalifikowanych pracowników. Wierzymy, że inwestycja przyniesie korzyści nie tylko dla naszej firmy i klientów, ale także dla regionu – komentuje Peter Lageson, prezes & CEO Scanreco AB. Dzięki przyznanemu wsparciu finansowemu w ramach Łódzkiej Strefy Ekonomicznej Scanreco planuje zatrudnić około 300 osób.
Szereg rozwiązań zastosowanych w budynku pozwoli minimalizować ślad węglowy.
Zaprojektowaną dla Scanreco powierzchnię zasili energia produkowana bezpośrednio na dachu przy użyciu paneli fotowoltaicznych o mocy 50kW. Poza fotowoltaiką, do budynku popłynie też zielona certyfikowana energia od Tauronu, a energooszczędne oświetlenie w budynku zapewni instalacja LED. Inwestycję uzupełni pięć stanowisk do ładowania samochodów elektrycznych, system odzysku deszczówki oraz kolektor słoneczny do podgrzewania wody w częściach socjalnych. Przy budynku powstanie miejsce do odpoczynku na świeżym powietrzu, a wokół – zostanie zasadzonych 80 drzew i 300 krzewów. BTS dla Scanreco powstaje w budynku DC2A w Prologis Park Łódź. Budynek będzie miał wzmocnioną posadzkę pozwalającą na ponadstandardowe obciążenie do 10 ton na metr kwadratowy oraz zwiększoną ponad standard rynkowy termoizolacyjność całej hali powyżej 16 stopni Celsjusza.

reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama