reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Amica
Przemysł elektroniczny |

Amica uruchamia program dla studentów

„Preinkubacja Studencka i wyzwania projektowe w Amica SA” to projekt stworzony wspólnie przez Fundację i Grupę Amica, którego celem jest pomoc poznańskim studentom w wejściu na rynek pracy.

Pod okiem ekspertów z Grupy Amica studenci będą mieli możliwość zbudowania i rozwinięcia od podstaw swojego własnego, nowatorskiego projektu.
Grupa Amica wraz z Fundacją na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów realizuje projekt stworzony z myślą o studentach poznańskich uczelni. Umowę o wspólnej realizacji projektu podpisali 11 czerwca dyrektor ds. zasobów ludzkich Grupy Amica, Maja Rutkowska, a w imieniu Fundacji – wiceprezes zarządu Jonasz Wesołek. Preinkubacja ma na celu wsparcie młodych ludzi w zdobywaniu doświadczenia zawodowego i poszerzaniu zdolności pracy projektowej. Rekrutacja rozpocznie się jeszcze w tym roku akademickim. – W programie preinkubacji nie wymagamy od studentów pomysłów. To my nauczymy was, jak je tworzyć! – zwraca się do przyszłych uczestników dr Marcin Bielicki, członek Rady Biznesowej Fundacji – Następnie we współpracy z doświadczonymi mentorami biznesowymi z firmy Amica przejdziecie cały proces projektowy: od problemu, poprzez tworzenie i testowanie kolejnych prototypów, aż do MVP (​Minimum Viable Product). Razem z nami przez pół roku będziecie w bezpiecznym środowisku odpowiadać na wyzwania biznesowe, których celem będzie rozwiązanie rzeczywistego, istniejącego na rynku problemu – wyjaśnia. – Nasz program ma odpowiadać na potrzeby zarówno przyszłych pracodawców, jak i nowych osób na rynku pracy.Będziemy rekrutować do niego na wszystkich poznańskich uczelniach, gdyż chcemy stworzyć studentom nowe możliwości rozwoju. Naszą ideą jest jednak, by korzyści z preinkubacji były obustronne. Postawimy przed jej uczestnikami pytania, które są ważne dla naszej firmy, a na które dotychczas nie sprecyzowaliśmy sobie odpowiedzi. Jesteśmy przekonani, że świeże spojrzenie i młodzieńcza kreatywność okażą się tu wartością dodaną. Wierzymy, że taki sposób działania będzie atrakcyjny dla studentów, a nam pozwoli silniej zaistnieć w środowisku młodych, utalentowanych ludzi – mówi Olech Bestrzyński, zastępca dyrektora HR Grupy Amica. Wszyscy studenci zakwalifikowani do programu będą mieli szanse zdobyć nagrody pieniężne, których łączna wartość to ponad 20 tys. zł. Grupa Amica zakłada też, że część uczestników programu skorzysta ze staży w jej spółkach. Najbliższa edycja preinkubacji odbędzie się w październiku 2021 roku.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama