reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© MiR Przemysł elektroniczny |

Spółka Koch Industries wdraża roboty MiR

Mobile Industrial Robots, specjalista w zakresie autonomicznych robotów mobilnych (AMR), ogłosił globalną współpracę strategiczną z jedną z największych firm na świecie – Koch Industries.

Współpraca pomiędzy MiR i Guardian Industries rozpoczęła się w 2020 roku. Guardian Industries, filia Koch Industries, przetestował różne rozwiązania z obszaru automatyzacji transportu wewnętrznego, mające na celu optymalizację produktywności i wewnętrznych przepływów pracy. Ostatecznie firma wdrożyła roboty MiR w dwóch lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych w roli projektów pilotażowych. Sukces tych projektów zaowocował porozumieniem Koch Industries i MiR, aby dokonać globalnej ewaluacji technologii – czytamy w komunikacie. – Zawarliśmy strategiczną umowę z MiR, ponieważ posiada on zdolności i szeroką wiedzę, aby wspierać nas w usprawnianiu i optymalizacji naszych operacji logistycznych – mówi Antonio Blanco, Global Category Manager w Guardian Industries. – MiR oferuje elastyczne rozwiązania automatyzacyjne, które możemy dostosować do naszych bieżących i przyszłych potrzeb. Wdrażamy tę technologię w wielu obiektach, ponieważ postrzegamy MiR jako długoterminowego partnera, z doświadczeniem i możliwościami, które mogą nam pomóc w osiąganiu celów w zakresie produktywności – dodaje Antonio Blanco. MiR oferuje pięć różnych robotów mobilnych, a jego roboty AMR mogą wykonywać różnezadania transportowe, od przenoszenia mniejszych części po ciężkie ładunki o masie do 1000 kg. Roboty MiR posiadają także umiejętność automatycznego podnoszenia, transportowania i dostarczania palet. Jak podkreśla firma w komunikacie, jednym z kluczowych powodów decyzji Guardian Industries o współpracy z MiR, była różnorodność robotów oferowanych przez MiR. Inne firmy należące do Koch również rozważają potencjalne wdrożenia. Guardian Industries ma zamiar zwiększyć skalę technologii autonomicznych robotów mobilnych w całej organizacji. – Wdrożymy roboty w kilku zakładach, różniących się pod względem rozkładu i produktów – informuje Peter Westrick, Material Handling Engineering Manager w Guardian Industries. Autonomiczne roboty mobilne rosną w siłę Najnowsze dane MiR pokazują, że Guardian Industries i Koch Industries nie są jedynymi firmami, które chcą zoptymalizować wewnętrzne przepływy transportu. Mobile Industrial Robots ogłosił ostatnio wzrost sprzedaży AMR o 55% w pierwszym kwartale 2021 roku, co czyni go najlepszym pierwszym kwartałem w historii MiR. – Widzimy duży potencjał w różnych branżach w kwestii optymalizacji przepływów wewnętrznej logistyki, od przychodzącej i wychodzącej logistyki do obsługi materiałów w zakładach produkcyjnych. Nasze roboty przemysłowe mogą być wdrożone bezpośrednio w te różne przepływy pracy – stwierdza Christian Clausen, dyrektor sprzedaży w MiR. Mobile Industrial Robots posiada globalną sieć dystrybucji w 58 krajach i lokalne biura w Odense, Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokio i Szanghaju.
Guardian Industries, globalna firma z siedzibą w Auburn Hills w stanie Michigan, obsługuje zakłady w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Firmy Guardian zatrudniają 15 000 osób i produkują wysokowydajne szkło float; produkty ze szkła powlekanego i prefabrykowanego do zastosowań architektonicznych, mieszkalnych, wewnętrznych, transportowych i technicznych; oraz wysokiej jakości chromowane i lakierowane elementy z tworzywa sztucznego dla przemysłu samochodowego i samochodów ciężarowych. Guardian jest spółką zależną w całości należącą do Koch Industries, Inc. Koch Industries, Inc. z siedzibą w Wichita w stanie Kansas, jest jedną z największych prywatnych firm w Ameryce, której roczne przychody szacowane są na 115 mld USD dolarów, według „Forbesa”. Jest właścicielem zróżnicowanej grupy firm zajmujących się rafinacją, chemikaliami i biopaliwami; produktami leśnymi i konsumenckimi; nawozami; polimerami i włóknami; systemami kontroli procesów i zanieczyszczeń; elektroniką, oprogramowaniem i analityką danych; minerałami; szkłem; komponentami samochodowymi; hodowlą; wymianą towarów i inwestycjami. Od 2003 roku firmy Koch zainwestowały prawie 133 mld USD w rozwój i udoskonalenia. Obecne w ponad 70 krajach, firmy Koch zatrudniają 122 000 osób na całym świecie, w tym około 62 000 w Stanach Zjednoczonych. © Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek współpracujące autonomiczne roboty mobilne (AMR). MiR utworzył globalną sieć dystrybucji w ponad 60 krajach, z oddziałami regionalnymi w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Od momentu powstania w 2013 roku, MiR rozwija się szybko, a sprzedaż rośnie znacząco każdego roku. Założona przez doświadczonych duńskich specjalistów w dziedzinie robotyki firma MiR ma swoją siedzibę w Odense w Danii, a w 2018 roku została przejęta przez Teradyne, dostawcę zautomatyzowanych urządzeń testujących.
March 29 2023 21:41 V20.13.15-2
reklama
reklama