reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny |

Zortrax Dental rozpocznie kampanię crowdfundingową

Zortrax Dental SA, czyli spółka córka dostawcy rozwiązań druku 3D – Zortrax, zmierza na NewConnect, ale najpierw przeprowadzi kampanię na platformie crowdfundingowej.

Zortrax Dental SA planuje debiut na NewConnect w pierwszej połowie 2022 roku, a już wkrótce spółka zapowie premierę nowego produktu.
Zortrax Dental SA, spółka należąca do grupy Zortrax, jest polskim producentem kompleksowych rozwiązań druku 3D dla branży stomatologicznej. Działalność Zortrax Dental ma się opierać na rozwiązaniach strategicznych, produkcyjnych oraz logistycznych firmy Zortrax SA, co umożliwi Zortrax Dental SA szybki rozwój i zajęcie mocnej pozycji na rynku druku 3D w sektorze stomatologicznym – informuje Zortrax. A jest się o co bić, bo według szacunków Zortrax SA, światowy rynek stomatologii będzie wart szacunkowo ponad 225 mld PLN do końca 2024 roku, z czego rynek nowoczesnych aparatów ortodontycznych ma szansę osiągnąć wartość prawie 25 mld PLN do końca 2023 roku. W dodatku druk 3D coraz powszechniej stosowany w stomatologii i ortodoncji, ma zrewolucjonizować tę branżę. Fotopolimerowe drukarki 3D mogą drukować korony, mosty lub szablony chirurgiczne z żywic biokompatybilnych. Żywice odlewnicze mogą posłużyć do druku wzorców wykorzystywanych w odlewaniu stosowanych w stomatologii metali. Według raportu firmy badawczej QY Research, do końca 2025 r. rozwiązania obejmujące druk 3D na globalnym rynku stomatologicznym (m.in. implanty, protezy i korony) osiągną wartość 930 mln USD. Szacuje się, że rynek będzie rósł w tempie 17 proc. rocznie. Zortrax Dental SA zaprojektowała linię produktowo-usługową przeznaczoną na potrzeby gabinetów stomatologicznych oraz laboratoriów, obejmującą m.in. drukarki 3D, urządzenia peryferyjne, żywice czy rozwiązania softwarowe. Już wkrótce pojawi się także zapowiedź najnowszego produktu spółki Zortrax Dental SA – informuje spółka. Zortrax Dental planuje debiut na NewConnect w pierwszej połowie 2022 roku. Natomiast jeszcze w bieżącym kwartale ma wystartować kampania crowdfundingowa o wartości do 1 mln EUR na portalu Crowdway.pl. Zortrax SA jest polskim dostawcą kompleksowych rozwiązań druku 3D. W 2020 roku spółka sprzedała swoje produkty do 75 krajów za pośrednictwem globalnej sieci dystrybutorów oraz bezpośrednio poprzez prowadzony sklep internetowy. Obecnie spółka zatrudnia ok. 100 specjalistów w działach badań i rozwoju, finansów i księgowości, IT, sprzedaży, marketingu, produkcji, kontroli jakości, serwisu i obsługi technicznej oraz w logistyce.
March 23 2023 15:49 V20.13.12-1
reklama
reklama