reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Splast Przemysł elektroniczny |

Firma SPLAST z Krosna zainwestuje 40 mln PLN

W ramach nowej inwestycji SPLAST planuje zwiększyć moce produkcyjne zakładów w Jedliczu i Krośnie, a także kupić zabudowane grunty w Jaśle.

SPLAST to rodzinna firma z polskim kapitałem, która działa na rynku od ponad 30 lat. Oferuje m.in. detale z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego, elektronicznego, AGD, kosmetycznego i meblarskiego.
– Nowy projekt zakłada wdrożenie rozwiązań, które wzmocnią efektywność istniejących procesów i zwiększą produkcję innowacyjnych produktów. Zakup nowoczesnych urządzeń i maszyn oraz modernizacja dotychczasowych ma zapewnić m.in. wzrost produktywności i skrócenie czasu realizacji zamówień. Zwiększenie możliwości produkcyjnych spółki nastąpi również poprzez rozszerzenie produkcji. Inwestycja zakłada realizację dwóch innowacyjnych projektów polegających na opracowaniu nowej technologii i produktu – informuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która wspierała firmę w uzyskaniu pomocy publicznej. Spółka uzyskała grant oraz zwolnienie podatkowe w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Firma zamierza korzystać m.in. z odnawialnych źródeł energii, budując infrastrukturę fotowoltaiczną. Produkowana energia będzie wykorzystywana w całości na potrzeby zakładu. SPLAST dysponuje trzema nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi: w Krośnie i Jedliczu oraz na Węgrzech - w Miskolcu, zatrudniając łącznie ponad 600 pracowników. – Szczególną wagę przywiązujemy do działalności badawczo-rozwojowej w ramach Centrum B+R prowadzonego na terenie zakładu w Krośnie. W latach 2017-2020 wdrożyliśmy do produkcji 3 nowe technologie, zaoferowaliśmy na rynku około 80 nowych produktów, uzyskaliśmy 2 międzynarodowe patenty i 19 wzorów użytkowych wspólnotowych. Stawiamy na rozwój poprzez innowacyjność. Cieszymy się, że z pomocą Polskie Agencji Inwestycji i Handlu możemy realizować nasz plan i kolejne inwestycje – mówi Tadeusz Sanocki, prezes zarządu firmy SPLAST.
reklama
reklama
March 23 2023 15:49 V20.13.12-2
reklama
reklama