reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© EkoenergetykaPolska Biznes |

Ekoenergetyka rozszerza działalność o kolejne rynki

Polski producent stacji ładowania rozpoczyna współpracę z firmą EV3 Power w zakresie rozwoju sieci sprzedaży na terenie Wielkiej Brytanii. Firma podpisała też umowę z węgierskim dystrybutorem.

– Wejście na rynek brytyjski jest ważnym etapem w rozwoju naszej sieci w Europie. Portfolio produktów Ekoenergetyki z pewnością zainteresuje klientów, którzy już korzystają lub planują korzystać z pojazdów elektrycznych. Aż 70 proc. Brytyjczyków jest zainteresowanych zmianą pojazdu spalinowego na EV – zaznacza Anna Bodnar, dyrektor ds. rozwoju dystrybucji, Ekoenergetyka Sales Sp. z o.o. EV3 Power, firma z siedzibą w Wakefield, jest jedynym w Wielkiej Brytanii ogólnokrajowym instalatorem ładowarek elektrycznych i konsultantem ds. zrównoważonego rozwoju dla wielu rodzajów przedsiębiorstw, od inżynierów budownictwa, deweloperów, firm transportowych i logistycznych po firmy edukacyjne i władze lokalne – czytamy w komunikacie Ekoenergetyki. Siecią dystrybucji Ekoenergetyki został też objęty kolejny region. Firma Prim-Vol została dystrybutorem firmy w zakresie produktów i rozwiązań do ładowania samochodów elektrycznych na Węgrzech. Prim-Vol to firma, która od lat działa na rzecz ekologicznych rozwiązań w transporcie – informuje polski producent.
Ekoenergetyka produkuje szeroką gamę ładowarek do pojazdów elektrycznych, specjalizując się w koncentratorach ładowania o wysokiej mocy 2200 kw dla pojazdów elektrycznych, a także dużych komercyjnych i miejskich pojazdów elektrycznych, takich jak ciężarówki, autobusy i pojazdy do wywozu odpadów. Ekoenergetyka wdrożyła swoje rozwiązania w 131 lokalizacjach, głównie w Europie, w tym w Helsinkach, Barcelonie, Hanowerze, a także w wielu lokalizacjach we Francji, Niemczech i Polsce. W portfolio firmy znajdują się ładowarki o mocy 30 kW do użytku domowego, 100 kW oraz superszybkie ładowarki o mocy 350 kW, które pozwalają zwiększyć zasięg akumulatora samochodu o 100 km w czasie poniżej 4 minut.
March 23 2023 15:49 V20.13.12-2
reklama
reklama