reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LACROIX Przemysł elektroniczny |

Mocny początek roku Grupy LACROIX

Francuska grupa technologiczna odnotowała w pierwszym kwartale tego roku solidny wzrost, osiągając przychody w wysokości 127,6 mln EUR, czyli o 12,5% więcej niż 113,4 mln EUR w 1Q2020.

Przychody pochodzące z biznesu LACROIX Electronics wyniosły 86,6 mln EUR, co oznacza wzrost o 14,1% z 75,9 mln EUR w analogicznym okresie ubiegłego roku. Z kolei w biznesie LACROIX City firma osiągnęła przychody w wysokości 23,8 mln EUR, (+9,3%, 21,8 mln EUR w 1Q2020). Przychody z segmentu Environment wyniosły natomiast 17,2 mln EUR (+9,7% r/r). Jak stwierdza LACROIX w raporcie, choć działalność dywizji Electronics zdołała zrekompensować oddziaływanie kryzysu zdrowotnego na przychody, sektor lotniczy nadal pozostaje pod silnym wpływem obecnej sytuacji, a wysoki popyt w branży motoryzacyjnej jest hamowany przez niedobór elementów elektronicznych. Skutki znacznych niedoborów komponentów elektronicznych w skali międzynarodowej spowodowały dla LACROIX głównie wydłużone opóźnienia w łańcuchu dostaw, dodatkowe koszty związane z materiałami (które generalnie były przenoszone na klientów), a następnie wyższe koszty logistyczne. W związku z tym obecna sytuacja przyczynia się do ograniczania potencjału wzrostu grupy, wpływając na efektywność operacyjną i poziom zapasów. Jednak LACROIX zapewnia, że dzięki wsparciu swoich klientów, nie ustaje w wysiłkach zmierzających do ograniczenia negatywnych konsekwencji. LACROIX, opierając się na solidnym pierwszym kwartale i silnym wzroście we wszystkich działaniach, jest przekonane, że ​​osiągnie swoje cele na 2021 rok, czyli przychody w wysokości 500 mln EUR i marżę EBITDA powyżej 6,5% - informuje firma.
Grupa LACROIX jest międzynarodowym dostawcą sprzętu technologicznego, działającym w trzech obszarach. LACROIX City dostarcza połączony sprzęt do zarządzania inteligentną infrastrukturą drogową (oznakowanie, zarządzanie ruchem, oświetlenie uliczne, V2X), LACROIX Environment – rozwiązania do zarządzanie systemami wodnymi i energetycznymi poprzez, natomiast LACROIX Electronics opracowuje i produkuje sprzęt elektroniczny dla klientów z branż motoryzacyjnej, automatyki domowej, lotniczej i produkcyjnej oraz medycznej LACROIX Electronics znajduje się w pierwszej dziesiątce europejskich firm EMS. Polski zakład firmy znajduje się w Kwidzynie.
March 29 2023 21:41 V20.13.15-2
reklama
reklama