reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Valmet Automotive
Przemysł elektroniczny |

Valmet ma kolejnego klienta na akumulatory z fińskiej fabryki

Valmet Automotive podpisał trzecią umowę na systemów akumulatorów z fabryki w Uusikaupunki. Klient jest dużym producentem OEM z branży motoryzacyjnej.

W zakładzie Uusikaupunki rozpoczęły się instalacje linii produkcyjnych, a rekrutacja przebiega pomyślnie. Produkcja akumulatorów rozpocznie się w drugiej połowie 2021 roku – informuje Valmet.
– Nowa umowa produkcyjna wzmacnia pozycję Valmet Automotive jako głównego dostawcy systemów akumulatorów samochodowych i dodatkowo wspiera strategiczny cel firmy, jakim jest rozszerzanie linii biznesowej EV Systems. Kontrakt jest również przejawem ciągłego i szybkiego wzrostu popytu na systemy bateryjne. Szczegóły nowej umowy nie mogą jeszcze zostać ujawnione – czytamy w komunikacie. W 2020 roku Valmet ogłosił, że fabryka w Uusikaupunki będzie produkować nie tylko samochody osobowe, ale też systemy akumulatorów do pojazdów elektrycznych. Firma zapewnia, że inwestycja w zakład akumulatorów realizowana jest zgodnie z planem. Rozpoczęły się już prace instalacyjne na liniach produkcyjnych. Fabryka akumulatorów w Uusikaupunki będzie produkować moduły akumulatorowe i zestawy akumulatorów, a w fazie rozruchu zakład będzie zatrudniał około 200 osób. Szkolenia kadrowe na stanowiska rozpoczną się w pierwszej połowie 2021 roku. – Trzeci już kontrakt w krótkim czasie dotyczący produkcji akumulatorów w nowej fabryce jest mocną wskazówką, że zmierzamy we właściwym kierunku i że Valmet Automotive posiada światowej klasy kompetencje w zakresie systemów akumulatorów – mówi Jyrki Nurmi, starszy wiceprezes biznesu EV Systems. Powierzchnia zakładu to około 16 000 m kw., obejmująca pomieszczenia produkcyjne, zaplecze logistyczne i jakościowe, takie jak laboratorium akumulatorów, a także część biurową i socjalną. Obiekty biurowe i produkcyjne to kontrolowane czyste obszary o znormalizowanej temperaturze i wilgotności powietrza. Kilka etapów procesu produkcyjnego, takich jak spawanie laserowe, klejenie czy nitowanie jest zautomatyzowanych. Przy produkcji będzie pracowało około 60 robotów, a części będą transportowane za pomocą zautomatyzowanych przenośników o łącznej długości około jednego kilometra. – Valmet Automotive tworzy unikalną usługę dla przemysłu motoryzacyjnego w Uusikaupunki. Oferujemy naszym klientom wysoce elastyczną i przyjazną dla środowiska możliwość wytwarzania zarówno pojazdów elektrycznych, jak i ich systemów akumulatorów pod jednym dachem – mówi Olaf Bongwald, dyrektor generalny Valmet Automotive. Valmet podkreśla również swoje zaangażowanie w kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem, neutralność zakładu pod względem emisji dwutlenku węgla ma być osiągnięta jeszcze w tym roku. W centrum uwagi przy projektowaniu linii produkcyjnych znajduje się ergonomia pracy, oświetlenie jest energooszczędne, a parking zakładu będzie wyposażony w stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama